(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

При оформленні товарно-транспортної накладної можна використовувати факсиміле

Методрекомендації з бухобліку для бюджетників — у новій редакції

За завищення доходу в декларації загрожує кримінальна відповідальність

Добровільне страхування працівників: коли нараховувати ЄСВ?

Представляти інтереси підприємця в податковій може уповноважена особа

Акциз, нарахований при роздрібній торгівлі підакцизними товарами, — без ПДВ

Рахунок-фактура не вважається первинним документом

ДФС нагадала, хто має право займатися валютно-обмінними операціями

Мобілізовані працівники та ЄСВ: нюанси сплати та заповнення звітності

Платник, який здійснює операції без ПДВ, звіту про податкові пільги не подає

Акцизний податок у податковій накладній не відображається

Оподаткування середнього заробітку мобілізованих: нюанси

«Загальносистемник» не має права включити до витрат роздрібний акциз

Нову декларацію з екологічного податку вперше подаємо за ІV квартал

Врегульовано порядок компенсації витрат роботодавців на оплату праці переселенців

Практичні нюанси БВ з ПДВ
У рамках роботи СЕА платникам ПДВ часто доводиться переплачувати суми ПДВ до бюджету, у т. ч. і через низку об'єктивних причин, на які жодним чином не можна вплинути. Переплати на електронному рахунку та переплати до бюджету — це різні речі. Поговоримо про те, до чого варто готуватися бухгалтеру, якщо керівництво прийняло рішення заявити бюджетне відшкодування з ПДВ.

ОЗ у підприємця: аспект ПДВ
Позиція податківців щодо основних засобів підприємців на загальній системі оподаткування завжди вирізнялася фіскальним трактуванням. До фіскальної позиції щодо витрат підприємця додалася аналогічна позиція щодо ПК з ПДВ у разі реєстрації підприємця платником ПДВ.

Заниження податкових витрат і завищення ПЗ
В акті перевірки вказано на заниження податкових витрат за період 2012 — 2013 роки, а також на завищення ПЗ з податку на прибуток у поданих деклараціях. Проте ППР не виносили, у висновках акта цього не зазначили. Стандартне вирішення проблеми, яке пропонує ДПІ, — подати уточнюючі розрахунки. Але це загрожуватиме додатковою перевіркою. ТОВ вважає: якщо податкові органи самостійно виявили такі порушення, то подавати уточнюючі розрахунки не треба. Чи можливо владнати проблему заявою про повернення надміру сплачених коштів?

Пільги учасникам АТО
Чинне законодавство на сьогодні встановлює цілу низку пільг та спеціальних правил щодо учасників АТО. Розгляньмо найпоширеніші з них, на які варто звернути увагу як працівникові, так і роботодавцеві.

Ремонт будівлі з дефектом
Підприємству (замовнику) у 2013 р. було надано послуги з ремонту будівлі на суму 1500000 грн, які замовник оплатив виконавцеві того самого 2013 року. Проте вже у 2015 році підприємство-замовник під час періодичних оглядів конструкцій (про такі періодичні огляди було обумовлено у договорі) виявило низку дефектів (тріщин) у бетонних конструкціях, які були виготовлені виконавцем під час ремонтних робіт. Як наслідок — сторони у серпні 2015 р. дійшли згоди про часткове істотне зменшення ціни за виконані роботи у 2013 р. (через виявлення дефекту), внаслідок чого у вересні 2015 р. виконавець повернув обумовлену суму замовникові (1000000 грн).
Як тепер відобразити в податковому та бухгалтерському обліку замовника таку операцію з коригування ціни, враховуючи, що на суму ремонтних робіт, отриманих замовником у 2013 р., замовник збільшив вартість об'єкта основних засобів (будівлі складу)? Та чи треба робити в обліку якісь коригування минулих періодів?

Умовні поставки-2
У минулому номері «ДК» ми розглянули законодавчі основи та суть операцій умовної поставки за нормами п. 198.5 ПКУ. Зараз поговоримо про основні алгоритми операцій умовних поставок за приписами п. 184.7 та п. 189.9 ПКУ.

Облік загальновиробничих витрат
У статті «Собівартість в обліку» в минулому номері «ДК» ми розглянули організацію обліку собівартості, однією з основних ланок якого є облік загальновиробничих витрат. Сьогодні розглянемо питання організації їх обліку.

Електронний стартап для «єдинника»
Фізособа — підприємець на спрощеній системі оподаткування (2-га група) планує розширити діяльність з продажу мобільних телефонів та аксесуарів і вийти на простори Інтернету для онлайн-продажів. Розгляньмо нюанси побудови обліку організації продажів в інтернет-магазині.

Основні засоби в зоні АТО
Підприємство з Донецька змінило місцезнаходження на інше місто України. Основні фонди залишилися в зоні проведення АТО. Що з ними робити в бухгалтерському та податковому обліку?

Підвищення зарплати мобілізованого
Людину мобілізували в серпні 2014 року. Її оклад був 1218,00 грн. Для розрахунку середньої зарплати брали червень, липень 2014 року. Запитання: як розраховувати середню зарплату з урахуванням підвищення мінімальної зарплати з 01.09.2015 р.? Чи продовжувати нараховувати за даними червня — липня 2014 року?

У ТТН треба зазначати дані тільки сторін операції перевезення
Підприємство купує у постачальника товар і тут же продає його іншому покупцю. Товар їде зі складу постачальника на склад другого покупця. Перевезення здійснюється автомобільним транспортом, що його замовляє другий покупець, про що складається товарно-транспортна накладна (ТТН). Чи треба зазначати підприємство — першого покупеця при заповненні ТТН?

Неправомірний запит на документи — сертифікати на товар, який ще не отримано
Підприємство отримало запит від податкового органу. Керівник прийняв рішення про надання затребуваних документів. Незважаючи на виконання вимог запиту, нам призначили позапланову виїзну перевірку. Чи можемо ми не допустити інспекторів до перевірки, якщо податковий орган пояснює, що ми не надали сертифікатів походження на товар, за який сплатили аванс?

При зарахуванні заставної суми в оплату за оренду вона стає оподатковуваною ПДВ на загальних підставах
Підприємство надає обладнання в оперативну оренду. Перший платіж за договором оренди було зроблено у вигляді застави за обладнання, без ПДВ, а другий платіж — у вигляді орендної плати за перший місяць користування, з ПДВ. Що робити з платежем у сумі застави? Чи не визнають податківці такий платіж передоплатою за договором оренди? Чи слід виписувати за ним податкову накладну? Якщо сума застави повертатиметься після закінчення дії договору оренди, чи треба буде виписувати розрахунок коригування? Яку одиницю вимірювання зазначати в цих документах?

Касовий чек понад 240 грн
На підприємстві (загальна система оподаткування, платник ПДВ) здійснюють операції з придбання палива за готівку для використання його в господарській діяльності. Є чеки, сума в яких перевищує 240 грн на день, але податкової накладної за ними немає. Куди відносити суму ПДВ у бухгалтерському та податковому обліку за такими чеками: на витрати чи включати до вартості палива? Як заповнити декларацію з ПДВ за такими чеками?

Відсутність ПН підтверджують не актом перевірки, а відмовою її надати
Під час перевірки податкова не подавала жодних запитів щодо надання копій документів, які не подані до перевірки чи свідчать про порушення вимог ПКУ. Проте вже в акті перевірки зазначила про відсутність податкових накладних із контрагентом. Хоча ми подавали звітність у вересні 2014 року, де зазначили у дод. 5 про ПК лише за однією податковою накладною — цією. Чи несе підприємство відповідальність за ненадання податкових накладних, зазначених в акті перевірки, якщо після отримання акта ми не надали такої накладної та не подали заперечення до акта?

Щодо використання майна фізичної особи — підприємця для здійснення підприємницької діяльності
Лист Державної фіскальної служби України від 08.09.2015 р. №8523/В/99-99-17-02-02-14

Щодо права застосування податкової соціальної пільги платнику податку, який має статус учасника бойових дій за участь в антитерористичній операції
Лист Державної фіскальної служби України від 04.09.2015 р. №8397/В/99-99-17-03-03-15

Про розгляд листа
Лист Державної фіскальної служби України від 07.09.2015 р. №19077/6/99-99-17-02-01-15

Про розгляд листа
Лист Державної фіскальної служби України від 09.09.2015 р. №21383/5/99-99-17-02-01-16

Щодо бюджетного відшкодування ПДВ
Лист Державної фіскальної служби України від 28.09.2015 р. №20540/6/99-95-42-01-16-01

Щодо оподаткування господарської діяльності благодійної організації
Лист Головного управління ДФС у Миколаївській області від 07.09.2015 р. №2154/10/14-29-15-02-20

Щодо застосування реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахунків із використанням спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням
Лист Головного управління ДФС у Київській області від 18.09.2015 р. №2505/10/10-36-22-05-16

Про надання роз'яснення
Лист Міністерства соціальної політики України від 21.07.2015 р. №409/13/116-15

Таблиця індексів інфляції

Облікова ставка НБУ

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Офіційні курси валют за тиждень

Таблиця індексації заробітної плати

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується ЄСВ*

Мінімуми

Розміри єдиного внеску на соціальне страхування відповідно до класів професійного ризику виробництва (з 01.01.2012 р.)*

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2015 році

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

«ДК» №41/2015

«ДК» №41/2015


The remote server returned an error: (404) Not Found.