(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Підвищення окладу та компенсація відпустки

Чи є компенсація за невикористану відпустку збереженням середнього заробітку? Які умови для коригування середнього заробітку під час його збереження та виплати компенсації? Чи можна підвищувати оклади не з першого числа місяця? Проаналізуймо, що стосовно цього каже Мінсоцполітики у листах від 21.08.2019 р. №984/0/204-19 (див. «ДК» №40-41/2019) та від 06.09.2019 р. №1076/0/204-19 (див. «ДК» №40-41/2019).

Згідно з п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. №100 (далі — Порядок №100), у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей.

••••••••••••••••••••
Доступ к полным текстам статей «Дебета-Кредита» возможен только для подписчиков электронной версии (пакет «Эксперт» или «Профи»). Если Вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь. Или оформите подписку, перейдя по ссылке ниже.
Спасибо за понимание.

«ДК» №40-41 від 07.10.2019

«ДК» №40-41 від 07.10.2019


The remote server returned an error: (404) Not Found.