ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Перерахували аванс нерезиденту — чи треба подавати декларацію про валютні цінності?

Підприємство перерахувало передоплату в іноземній валюті постачальнику-нерезиденту. На кінець кварталу постачання товару не відбулося. Чи відображати суму передоплати у декларації про валютні цінності?

Відповідно до ст. 9 Декрету №15-931, а також Указу №319/942 обов'язковому декларуванню підлягають валютні цінності, доходи та майно, що належать суб'єктам підприємницької діяльності — резидентам і перебувають за межами України.

Згідно з Декларацією3 відображенню підлягають, зокрема, наявність коштів на рахунках, відкритих в іноземних банках (розділ II); суми коштів, перерахованих за кордон за імпортними контрактами, та відомості про експортовані товари (роботи, послуги), щодо яких на звітну дату порушено законодавчо встановлені строки розрахунків (розділи II та III); товари (роботи, послуги), що експортовані резидентом за межі України за бартерними угодами і за які на звітну дату не надійшла в установлені законодавством строки імпортна частина бартерної угоди (розділ III).

1 Декрет КМУ від 19.02.93 р. №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю».

2 Указ Президента України від 18.06.94 р. №319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами», втратить чинність з 07.02.2019 р. — дня введення в дію Закону України від 21.06.2018 р. №2473-VIII «Про валюту і валютні операції».

3 Декларація про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затверджена наказом Мінфіну від 25.12.95 р. №207.

Окрім цього, податківці у ЗIР (підкатегорія 114.04) зазначали: у разі якщо розрахунки зі суб'єктом підприємницької діяльності здійснюються у встановлені законодавством строки та за умови відсутності інших валютних цінностей за межами України, суб'єкт може не подавати Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами.

Отже, якщо за перерахованою передоплатою нерезидент не порушив строків розрахунків, то такі суми декларуванню не під-лягають.

Станіслав ГОРБОВЦОВ, «Дебет-Кредит»

«ДК» №38 від 17.09.2018

«ДК» №38 від 17.09.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.