(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Дивіденди виплачено в інвалюті

У рішенні про виплату дивідендів нерезиденту за 2018 р. зазначено: «Нарахувати дивіденди в розмірі 1 млн грн (100% чистого прибутку). Виплату здійснити в євро». Як відобразити в обліку нарахування дивідендів: у гривнях чи у валюті? Чи виникають курсові різниці? Як перерахувати суму в валюті на дату купівлі з урахуванням необхідності сплати податку на репатріацію?

Відповідно до абз. 3 пп. 1 п. 71 Положення №5, забороняється для купівлі іноземної валюти з метою виплати дивідендів використовувати суму коштів у гривнях, що перевищує суму дивідендів, які підлягають виплаті іноземному інвестору та визначені у відповідному рішенні емітента в гривнях. Перерахунок відповідних зобов'язань з гривні в іноземну валюту в разі переказування власної (некупленої) іноземної валюти з метою виплати дивідендів здійснюється за офіційним курсом, установленим НБУ на дату здійснення відповідної операції (тобто перерахування валюти).

••••••••••••••••••••
Доступ к полным текстам статей «Дебета-Кредита» возможен только для подписчиков электронной версии (пакет «Эксперт» или «Профи»). Если Вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь. Или оформите подписку, перейдя по ссылке ниже.
Спасибо за понимание.

«ДК» №32 від 12.08.2019

«ДК» №32 від 12.08.2019


The remote server returned an error: (404) Not Found.