(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 20.07.2018 р. №3219/6/99-99-12-02-03-15/IПК

Про транспортний податок з юридичних осіб

Суттєво. ДФСУ зазначає: якщо базова модель автомобіля є об'єктом оподаткування транспортним податком, то спеціалізований ТЗ на його базі так само є об'єктом оподаткування цим податком.

! Власникам автомобілів

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Товариство повідомило, що згідно з договором поставки отримало у власність автомобіль спеціалізований санітарний екстреної (швидкої) медичної допомоги на базі Ford Transit L2H3, згідно зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу тип автомобіля — «спеціалізований легковий — спеціалізований меддопомога-В».

Товариство запитує, чи вважається спеціалізований транспортний засіб об'єктом оподаткування транспортним податком (далі — Податок) та чи зобов'язано Товариство нараховувати Податок з вартості, зазначеної у договорі поставки.

Згідно з пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

До об'єктів оподаткування належать усі легкові автомобілі, у тому числі спеціалізовані.

Середньоринкова вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального (далі — Перелік).

Перелік, розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, визначає транспортні засоби (базові моделі), які є об'єктом оподаткування Податком, тобто середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2018 року.

Показники транспортних засобів, які відображають кількісний вимір та визначаються у цифровому форматі, зокрема об'єм циліндрів двигуна, округлюються до найбільшого цілого значення.

Визначальною ознакою віднесення транспортного засобу до об'єкта оподаткування Податком є його присутність у Переліку.

Отже, якщо у Переліку міститься транспортний засіб з параметрами, що відповідають базовій моделі автомобіля Товариства (з урахуванням округлення), то автомобіль Товариства є об'єктом оподаткування Податком.

Для уточнення ознак об'єкта оподаткування Податком для власного автомобіля Товариство може звернутися до Мінекономрозвитку (п. 13 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 р. №66 (зі змінами).

Ставка Податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування Податком (п. 267.4 ст. 267 Кодексу).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

«ДК» №32 від 06.08.2018

«ДК» №32 від 06.08.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.