(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 14.06.2018 р. №2611/6/99-99-12-02-02-15/IПК

Про заповнення звіту №1-ОА

Суттєво. Якщо контрагент є суб'єктом одночасно оптової та роздрібної торгівлі, обсяги реалізації у звіті №1-ОА відображають у графі 9 розділу I, а у розділі III зазначають власні дані.

! Торговцям алкоголем

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс), розглянула запит ТОВ (далі — Товариство), надісланий листом на отримання індивідуальної податкової консультації щодо надання звітності №1-ОА, та в межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало, що у суб'єкта роздрібної і оптової торгівлі виникає обов'язок подання щомісяця до 10 числа наступного місяця звіту про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою №1-ОА, та звертається за консультацією стосовно: відомостей, які вважаються недостовірними при заповнені форми звіту №1-ОА; внесення до форми звітів обсягів реалізації алкогольних напоїв у випадку, якщо контрагент є суб'єктом оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями одночасно; надання уточнення до звіту №1-ОА.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі — Закон №481).

Статтею 16 Закону №481 встановлено, що суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Відповідно до Закону №481 передбачено отримання окремих ліцензій на відповідний вид діяльності, серед іншого на право оптової торгівлі: алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту); алкогольними напоями — сидром та перрі (без додання спирту). Тобто суб'єкти, які мають зазначену ліцензію, подають звіт №1-ОА, форма та порядок заповнення якого затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (зі змінами і доповненнями) (далі — Наказ №49), із відображенням операцій, які були здійснені за звітний місяць відповідно до такої ліцензії.

Недостовірними відомостями при наданні звітності, встановленої статтею 16 Закону №481, може вважатися інформація, яка внесена в форми звітів і не відповідає вимогам порядку заповнення відповідних форм звітів, затверджених Наказом №49, а також суперечить фактичному стану, підтвердженому первинними документами, та даним, що містяться в інших звітах.

Якщо контрагент є суб'єктом і оптової та роздрібної торгівлі одночасно, обсяги такої реалізації у звіті №1-ОА відображаються у графі 9 «Обсяги реалізації алкогольних напоїв у звітному місяці у тому числі: у роздрібну торгівлю» розділу I, а у розділі III «Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація алкогольних напоїв» зазначаються власні дані.

Пунктом 3 Наказу №49 передбачено, що до 10 числа місяця, що настає за звітним, суб'єкти господарювання можуть подавати уточнювальні звіти до органів ДФС за основним місцем обліку на заміну вже поданим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

«ДК» №32 від 06.08.2018

«ДК» №32 від 06.08.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.