(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Карантин продовжено до 31 серпня

Прийнято постанови КМУ про застосування програмних РРО

Кабмін оновив деякі свої постанови

Критерії ризику для електроенергетиків та тепловиків

Зміни в Порядку е-адміністрування реалізації пального та спирту етилового

Кабмін наполегливо бореться з нестачею міністерств

Затверджено Порядок повернення концесієдавцю об'єкта концесії

Ввезення продуктів тваринного походження — за міжнародними сертифікатами

Штрафи за порушення законодавства про працю — за новою формою

Ручну поклажу та багаж при внутрішньому транзиті не перевіряють

Оновлено перелік безрецептурних ліків, які не можна рекламувати

Затверджено Типовий договір про проведення електронних аукціонів

ДIМ отримала Положення про міжрегіональні територіальні органи

Затверджено типові програми навчання фахівців з питань фондового ринку

Встановлено перелік та порядок розрахунку пруденційних нормативів

СУТЬ СПРАВИ

Алкогольна ТТН
Пропонуємо розглянути порядок заповнення ТТН при внутрішньому переміщенні алкогольних напоїв. Чи слід продавцю алкоголю реєструвати ТТН у Єдиному реєстрі при перевезенні товару зі складу до магазину? Чи можуть випадки неповного заповнення ТТН стати підставою для застосування санкцій?

Держпраці не має реагувати на анонімки
Верховний Суд наголошує, що скарга є анонімною не лише через відсутність П. I. Б., а й якщо зазначено неправдиві відомості щодо реєстрації місця проживання особи-скаржника. I в таких випадках інспектування Держпраці не може проводитися.

Карантинні обмеження для фізосіб у серпні
Кабмін визначив обмеження для фізосіб, які діятимуть з 1 до 31 серпня 2020 року. Вони досить цікаві, тож ми їм присвятили окрему статтю. Отже, ознайомтеся з правилами, яких мають дотримуватися в Україні всі, у тому числі особи, які проходять самоізоляцію та обсервацію.

Продовження карантину для госпсуб'єктів
Кабмін Постановою №641 продовжив карантин до 31.08.2020 р. I прописав критерії, за якими оцінюватиметься рівень епідемічної ситуації в Україні та в інших країнах. Розгляньмо, як це вплине на здійснення окремих видів господарської діяльності.

Трудові перевірки з 23 липня
Кабмін розмежував перевірки неоформлених працівників та інші порушення законодавства про працю. Причому неоформлених працівників відтепер перевірятимуть лише інспектори Держпраці. А ще — в інспекторів нові посвідчення, а Держпраці підпорядкована Мінекономіки.

Заміна товару, проданого нерезиденту
Як показати в обліку заміну бракованого товару, та ще й відправленого на експорт? Розгляньмо податкові наслідки та документальне оформлення заміни товару нерезидентові.

ППР можна отримати повторно на запит
Податковим кодексом не передбачено можливості платникам податків повторно отримувати ППР (їх копії). Проте це не означає, що таке зовсім неможливо. ВС каже, що орган ДПС зобов'язаний видавати копії рішень на запит платника про доступ до публічної інформації. Але це може змінити строки їх оскарження до суду.

Фіскальні функції програмного РРО
Програмний РРО, як і апаратний РРО, має виконувати фіскальні функції: одноразове занесення, довготермінове зберігання у фіскальній пам'яті, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій. Такі вимоги нещодавно встановив КМУ.

Програмний РРО — консультують податківці
З 1 серпня 2020 року бізнес може застосовувати програмні РРО як альтернативу звичайним апаратним РРО, а забезпечити всіх охочих безкоштовним програмним рішенням мають податківці. Як це буде, читайте у запитаннях-відповідях, що розміщені уЗIР, підкатегорія 109.24.

Платника ПДВ визнали ризиковим
Підприємство віднесено до переліку ризикових. Чи може воно оскаржити таке рішення? На жаль, Верховний Суд каже, що це ніяк не порушує прав платника, а дії органів ДПС щодо поділу платників за категоріями — це інформаційно-аналітична діяльність посадових осіб державного органу.

Покарання за незаконне звільнення
Останнім часом значно побільшало спорів про звільнення працівників. Вони активно обстоюють свої права в суді. Зокрема, керівника роботодавця можна покарати за ст. 172 «Грубе порушення законодавства про працю» ККУ.

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Коефіцієнт коригування відпусткових: як виправити помилку?
Під час перевірки нарахувань відпусткових за минулий період виявлено, що працівникові при розрахунку відпусткових не застосували коефіцієнт коригування середньої зарплати. Як виправити помилку в поточному звітному періоді та відобразити в Звіті з ЄСВ?

Оплата праці у вихідний день за графіком змінності
На підприємство на роботу влаштовується зовнішній сумісник з графіком роботи з понеділка до п'ятниці з 7:00 до 9:00 та в суботу з 8:00 до 17:00. На підприємстві встановлено 5-денний графік роботи (з понеділка до п'ятниці з 8:00 до 17:00, субота і неділя — вихідні). Чи потрібно суміснику оплачувати роботу в суботу в подвійному розмірі як за роботу у вихідний день?

Розробка настільної гри: чи є нематеріальним активом?
Неприбуткова організація розробила та створила настільну інтелектуальну гру, яку планує розповсюдити серед партнерів. Як обліковувати витрати на створення гри? Чи є гра нематеріальним активом (ідея+розробка+друк)?

З якою періодичністю розраховувати курсові різниці?
Юрособа (річний платник податку на прибуток) має на балансі валютну грошову кредиторську заборгованість. Коли необхідно розраховувати курсові різниці: щокварталу чи на кінець року?

Нюанси обліку товарних запасів підприємцем — «єдинником» II групи
Згідно зі змінами до п. 12 ст. 3 Закону про РРО, чи зобов'язаний ФОП на II групі ЄП (неплатник ПДВ) вести облік товарних запасів, якщо товари не є технічно складними побутовими товарами, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Щодо оптової та роздрібної торгівлі електронними продуктами для парування, які імітують форму і функцію звичайних сигарет та/або кальянів (електронних сигарет)
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 17.06.2020 р. №2467/6/99-00-09-03-02-06/IПК
Коментар

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором допомоги по частковому безробіттю на період карантину
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 15.07.2020 р. №2883/6/99-00-04-05-03-06/IПК

Щодо застосування фінансових санкцій чи донарахування податкових зобов'язань у випадку неповного заповнення/відсутності товарно-транспортної накладної при внутрішньому переміщенні алкогольних напоїв
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 17.07.2020 р. №2927/IПК/99-00-09-03-03-06
Коментар

Щодо ставки дисконтування довгострокової дебіторської заборгованості та довгострокових зобов'язань
Iнформаційне повідомлення Міністерства фінансів України від 21.07.2020 р.
Коментар

Щодо відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН помилково (безпідставно) складених податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 22.06.2020 р. №2485/6/99-00-05-06-02-06/IПК

Про надання індивідуальної податкової консультації [щодо необхідності облаштовувати транспортні засоби, які є акцизними складами пересувними та використовуються для переміщення пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками]
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 20.07.2020 р. №2947/IПК/99-00-09-03-03-06

Щодо нарахування амортизації на виробничі основні засоби, які знаходяться на ремонті, капітальному ремонті
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 17.07.2020 р. №2926/IПК/99-00-05-05-02-06

Щодо правомірності надання послуг з набивання тютюну в гільзи для сигарет
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 20.05.2020 р. №2111/6/99-00-17-02-01-06/IПК

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 20.07.2020 — 25.07.2020 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 24.07.2020 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2020 році

«ДК» №31 від 03.08.2020

«ДК» №31 від 03.08.2020


The remote server returned an error: (404) Not Found.