(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.

;

Перехідні відпусткові

Працівнику, який працює за сумісництвом на 0,5 ставки, нараховано заробітну плату за червень у розмірі 1600 грн та відпусткові 700 грн за липень. Чи має право підприємство застосовувати ПСП, і якщо так, то в якому місяці, якщо заробітну плату та відпусткові виплачуємо у червні? Як показати у формі №1ДФ?

Почнемо з основ. Відповідно до ст. 95 КЗпП, мінімальна заробітна плата — це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. А згідно зі ст. 3-1 Закону про оплату праці розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (у 2017 році не нижчим за 3200 грн). Проте, згідно зі ст. 102-1 КЗпП, працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу. I це також передбачено у згаданій ст. 3-1 Закону про оплату праці — при укладенні трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. Тому заробітна плата у 2017 році не може бути меншою за 3200 грн за повністю відпрацьований місяць.

••••••••••••••••••••
Доступ к полным текстам статей «Дебета-Кредита» возможен только для подписчиков электронной версии (пакет «Эксперт» или «Профи»). Если Вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь. Или оформите подписку, перейдя по ссылке ниже.
Спасибо за понимание.

«ДК» №31 від 31.07.2017

«ДК» №31 від 31.07.2017


Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot