(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Форма відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку, — у новій редакції

Рієлтери подаватимуть інформацію про укладені договори оренди за новою формою

Ненормований робочий день: що з відпусткою

Переплата земельного податку, нарахованого за період АТО: чи підлягає поверненню

Як визначити відсоткову ставку у контрольованій операції

ДФС про виправлення помилок в акцизній накладній

Вилучення податкових накладних з Єдиного реєстру законодавством не передбачено

Чи має право платник на бюджетне відшкодування ПДВ за 2011 — 2013 роки

Коригування фінрезультату на суми самоштрафів

Сільськогосподарська продукція на давальницьких умовах

Допущено помилку у декларації з ПДВ за липень 2015 року: як виправити

Поповнення обсягу залишку пального: чи підлягають поверненню кошти?

СУТЬ СПРАВИ

Блокування: бізнес став заручником
Саме такий висновок першим спадає на думку, коли читаєш пости бухгалтерів у ФБ та на профільних форумах. Незважаючи на готовність керівництва Мінфіну та ДФС працювати злагоджено з бізнесом, на всі потуги профільної комісії працювати з перенавантаженням і цілодобово аналізувати таблиці та первинну документацію питання блокування реєстрації ПН та РК не полишає перших сторінок дискусій у фаховому середовищі.

Виправлення в «акцизній» декларації
Поговоримо про проблемні нюанси виправлення помилок в декларації з акцизного податку, адже їх більш ніж достатньо.

Кібератака на платників податків
27.06.2017 р. відбулася масова кібератака, спрямована на інформаційно-телекомунікаційні системи багатьох платників податків, що не дозволило їм з «технічних причин» сплатити податки, зареєструвати податкові та акцизні накладні. 13.07.2017 р. парламент проголосував за законопроект від 12.07.2017 р. №6684 (далі — законопроект №6684). На момент підписання номера до друку закон надіслано на підпис Президенту. Новий закон має набрати чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Домен та ТМ: користування чи оренда?
Яким документом фізична особа, яка має право інтелектуальної власності на торговельну марку, може надати право використовувати ТМ для продажу продукції під такою ТМ через веб-портал (домен також має назву ТМ)? Товари розміщуються на сайті з посиланням на сайти власників таких товарів (юросіб та ФОПів). Чи потрібно брати плату за використання такої ТМ з власників товарів, що продаються через веб-портал?

Товари — поштою
Дистанційна торгівля може значно розширити територію збуту товару. Тому чимало СГ продають свої товари з поштовою доставкою — через «Укрпошту» чи інших недержавних поштових операторів. Покупці можуть оплатити товар, зокрема, готівкою або платіжною карткою під час його отримання на пошті. Платежі від покупців приймає та перераховує підприємству поштова організація за мінусом своєї комісії. Отже, читайте, як вести облік торгівлі поштою.

Уникнення подвійного оподаткування
ФОП — платник ЄП третьої групи надає нерезиденту — юрособі з Молдови послуги з розроблення програмного забезпечення. Згідно з міжнародним договором України про уникнення подвійного оподаткування нерезидент повинен утримати податок за рахунок виплаченого доходу виконавцю у розмірі 15% від суми вартості наданих послуг. Як повернути цю суму податку? Чи треба оподатковувати єдиним податком всю суму отриманих на рахунок коштів? На які моменти ще слід звернути увагу?

Особливості оренди сервера нерезидентом
Підприємство на загальній системі оподаткування планує здавати нерезиденту (не представництву!) на території України в оперативну оренду приміщення з комп'ютерним обладнанням. Наші співробітники мають наглядати за обладнанням, за його технічним станом та безперебійною роботою. Нерезидент дистанційно (з-за кордону) планує підключатись до обладнання та працювати. Чи повинні ми володіти інформацією, чим займається нерезидент на орендованому обладнанні, в разі перевірок з боку податкової? Які наслідки можуть бути для нас, якщо ми будемо надавати в оренду приміщення та обладнання нерезиденту безпосередньо (не представництву)?

Виправлення старих помилок з податку на прибуток
За результатами аудиторської перевірки виявлені помилки в бухгалтерському обліку: вартість створення основних засобів з метою виробництва віднесена на собівартість продукції, а не на рахунки обліку основних засобів. Подібні помилки виявлені як в 2014 році (період існування окремого податкового обліку), так і в 2015 році, коли оподатковуваний прибуток розраховувався за даними бухгалтерського обліку. Яким чином внести зміни до бухгалтерського обліку та відобразити ці зміні в декларації з прибутку підприємства?

Транспортний обов'язок перед Україною
Чи має право військкомат перевіряти техніку юрособи? Підприємство займається будівництвом доріг та має лише важку та специфічну техніку для прокладання та укочення доріг, — навіщо така техніка в зоні АТО? Склали акт перевірки. Які наслідки?

КАДРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА

За власним бажанням чи за згодою сторін?
Доволі часто чуємо «звільнення за ст. 38 КЗпП». Усім це настільки звично, що й питань не виникає. Та не така проста ст. 38 КЗпП, як на перший погляд здається. Також простежується тенденція — не відчувати чи не розуміти різниці між звільненням за власним бажанням та за угодою сторін, тобто п. 1 ст. 36 КЗпП.

Компенсація за відпустку і Звіт з ЄСВ
Як розрахувати суму грошової компенсації за невикористану відпустку працівнику при звільненні та відобразити її у Звіті з ЄСВ? Чи відображається сума компенсації окремою сумою у таблиці 6? Як оподатковується така сума?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму виконавчого збору та виконавчих витрат
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 30.06.2017 р. №929/6/99-99-15-02-02-15/IПК

Про сплату податкових зобов'язань за уточнюючими розрахунками
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 29.06.2017 р. №886/6/99-99-12-03-01-15/IПК

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором дивідендів, які нараховані та виплачені у вигляді акцій (часток, паїв) та направлені на збільшення розміру статутного фонду підприємства, без змін пропорцій (часток) участі акціонерів (власників) у статутному капіталі
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 11.07.2017 р. №1128/6/99-99-13-01-01-15/IПК
Коментар

Порядок участі Державної регуляторної служби у заходах державного нагляду (контролю), що здійснюються іншими центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, державними колегіальними органами, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування
Затверджений постановою КМУ від 24.05.2017 р. №388

Порядок участі Міністерства економічного розвитку і торгівлі у заходах державного нагляду (контролю), що здійснюються Державною регуляторною службою та органами державного нагляду (контролю) за згодою суб'єкта господарювання
Затверджений постановою КМУ від 24.05.2017 р. №388

Про справляння земельного податку платниками, які обрали спрощену систему оподаткування
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 29.06.2017 р. №893/6/99-99-12-02-03-15/IПК

Щодо окремих норм застосування спрощеної системи суб'єктами господарювання
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 29.06.2017 р. №898/Г/99-99-13-01-02-14/IПК

Щодо коригування середньої заробітної плати
Лист Міністерства соціальної політики України від 11.05.2017 р. №1398/0/101-17

Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування особою, яка провадить незалежну професійну діяльність та одночасно є найманим працівником
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 05.07.2017 р. №1001/Г/99-99-13-02-03-14/IПК

Щодо практичного застосування положень Податкового кодексу України
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 23.06.2017 р. №811/6/99-99-15-02-02-15/IПК

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 10.07.2017 — 15.07.2017 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 14.07.2017 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2017 році

«ДК» №30 від 24.07.2017

«ДК» №30 від 24.07.2017


Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot