(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

В Україні готуватимуть фахових молодших бакалаврів

Затверджено нове Положення про державну службу зайнятості

Внесено зміни до Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності

Удосконалено Порядок надання спецдозволів на користування надрами

Перелік об'єктів будівництва та нерухомого майна, яким не присвоюється адреса

Затверджено Вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів

Нове в Порядку використання відбитка про оплату письмової кореспонденції

Скасовано обмеження на репатріацію дивідендів

Аудиторській палаті слід подати інформацію про сплату внесків

Форма заяви на отримання спирту

Затверджено Iнструкцію з організації та здійснення контролю на безпеку в аеропортах

«Листи щастя» водіям пересилатиме Укрпошта

СУТЬ СПРАВИ

Штраф за договором відступлення нерезиденту
Повернутися ще раз до цього питання нас змусила IПК від 04.07.2019 р. №3078/6/99-99-15-02-02-15/IПК (див. «ДК» №29/2019), в якій розглядається нарахування штрафу контрагенту-нерезиденту за порушення умов ЗЕД-договору, але зі сплатою цієї суми у гривнях резиденту — платнику податку на прибуток за договором відступлення вимоги.

Акцизні новації — перші підсумки
Платники акцизного податку вже почали відчувати на собі зміни у справлянні акцизного податку, що набрали чинності з 1 липня 2019 р. З цієї дати вже минув деякий час, і ми маємо можливість побачити, як все це почало працювати на практиці.

Договір зберігання — податкові наслідки
Причини, з яких ТМЦ можуть передаватися на зберігання, різні. ТМЦ можуть опинитись на зберіганні у продавця, коли покупець придбав велику партію товару, але забирає його зі складу постачальника частинами. ТМЦ можуть опинитись на зберіганні у покупця, коли помилково доставлено більшу кількість товару, ніж придбано. Та у більшості випадків ТМЦ передаються на зберігання на товарні склади до суб'єктів господарювання, які є професійними зберігачами. Пропонуємо розглянути облік речей, переданих на зберігання.

Виправлення помилок у звітності
Як виправлення помилок в обліку впливає на вже подану декларацію з податку на прибуток? Коли виправлену фінзвітність можна не подавати? Як при виправленні помилок в обліку щодо нарахованої зарплати відкоригувати звіт з ЄСВ та ф. №1ДФ?

Суди визначилися з ПН без штрафів!
Досі не вщухають спори між платниками ПДВ та органами ДФС щодо застосування штрафів за нереєстрацію або несвоєчасну реєстрацію ПН. Зокрема, йдеться про помилкові ПН, ПН «неплатникам ПДВ», ПН на частково оподатковувані операції тощо. В одній зі справ суд зважав і на надмірний розмір штрафу — понад 100 млн грн.

Ліміт каси не може перевищити розрахований
ГУ ДФС у Миколаївській області в IПК від 02.07.2019 р. №3032/IПК/14-29-14-06-15 (див. «ДК» №29/2019) наголошує, що підприємство не може встановлювати середньоденний ліміт каси в п'ятикратному розмірі — більшому, ніж він був розрахований. Проте може зберігати понадлімітну готівку в касі протягом 5 днів. Розгляньмо, у яких випадках підприємство має таку можливість та яку відповідальність передбачено за перевищення ліміту каси.

ФОП купив авто — ДФС хоче ПЗ з ПДВ
В IПК від 27.06.2019 р. №2991/6/99-99-13-02-03-15/IПК (див. «ДК» №29/2019) органи ДФС визнають ПК з ПДВ при придбанні підприємцем ТЗ. Але водночас вважають, що ФОП має визнати ПЗ з ПДВ на безоплатне постачання при реєстрації ТЗ на фізособу. Ми категорично не згодні.

Iнвестиційна нерухомість і міжнародні стандарти
Більшість платників податку на прибуток, які визначають різниці для визначення об'єкта оподаткування, складають фінзвітність за міжнародними стандартами. Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону про бухоблік, порядок ведення бухобліку та складання фінзвітності в банках встановлюється НБУ відповідно до цього Закону та міжнародних стандартів фінзвітності.

Дата оприбуткування за запізнілими документами
Постачальник відвантажив товари в березні, але документи на постачання відправив в червні. Якою датою слід оприбуткувати такі товари? Яка відповідальність буде у разі оприбуткування товарів не березнем, а червнем чи квітнем (товари на момент виявлення помилки реалізовано не було)?

Суд не може зобов'язати зареєструвати ПН
Контрагент свідомо відмовляється зареєструвати податкову накладну в ЄРПН. Які шляхи спонукання до цього? ВС каже, що зобов'язати його це зробити через суд не можна.

Призупинення діяльності
Підприємство планує тимчасово зупинити госпдіяльність. Працівників немає. Засновник виконує функції директора без зарплати (прописано в статуті). Які кроки необхідно зробити? Які інстанції повідомити? Чи подавати порожні звіти?

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Як обґрунтувати собівартість виготовленої продукції?
Якщо виробниче підприємство під час податкової перевірки не може підтвердити собівартість виготовленої продукції, як податківці вираховуватимуть собівартість? Є прибуткові накладні (матеріал для виготовлення продукції) від постачальника і є видаткові накладні на продаж готової продукції. Також є специфікації на готову продукцію.

Перерахування авансу на відрядження на особисту картку працівника
Працівник вирушає у відрядження. Чи може підприємство перерахувати добові на особисту картку працівника? Зарплатного проекту на підприємстві немає, кошти на відрядження отримують у банку.

Матеріальна допомога від роботодавця при народженні дитини: як оподаткувати та облікувати?
Положенням про преміювання підприємства передбачено виплату допомоги у зв'язку із народженням дитини у розмірі двох окладів. Як відобразити в обліку та оподаткувати суму такої матеріальної допомоги?

Як можна використати суму переплати на особовому рахунку ПДВ?
Через подання УР до декларації з ПДВ, яким було зменшено суму ПЗ, виникла переплата з ПДВ на особовому рахунку. Як можна використати таку суму переплати?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Щодо можливості встановлення підприємством ліміту залишку готівки в касі, помноженого на 5
Iндивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Миколаївській області від 02.07.2019 р. №3032/IПК/14-29-14-06-15
Коментар

Щодо практичного застосування норм чинного законодавства в частині включення до податкового кредиту ПДВ з вартості придбання вантажного автомобіля
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 27.06.2019 р. №2991/6/99-99-13-02-03-15/IПК
Коментар

Щодо оподаткування податком на прибуток окремих операцій з інвестиційною нерухомістю
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 02.07.2019 р. №3035/6/99-99-15-02-02-15/IПК
Коментар

Щодо можливості включення покупцем до податкового кредиту суми ПДВ згідно з податковою накладною
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 03.07.2019 р. №3068/6/99-99-15-03-02-15/IПК
Коментар

Про надання роз'яснення
Лист Міністерства соціальної політики України від 25.06.2019 р. №739/0/204-19
Коментар

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму пені, нарахованої резидентом України нерезиденту за порушення виконання умов зовнішньоекономічного договору
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 04.07.2019 р. №3078/6/99-99-15-02-02-15/IПК
Коментар

Про розгляд звернення [стосовно включення винагороди, отриманої за участь у роботі виборчої комісії, до середньої заробітної плати]
Лист Міністерства соціальної політики України від 18.06.2019 р. №717/0/204-19
Коментар

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 08.07.2019 — 13.07.2019 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 12.07.2019 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2019 році

«ДК» №29 від 22.07.2019

«ДК» №29 від 22.07.2019


The remote server returned an error: (404) Not Found.