(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

ДФС про перерахунок ЄСВ з середнього заробітку працівників-призовників

При продажу технічно складних побутових товарів слід застосовувати РРО

Оподаткування ПДВ операцій, здійснених ОСББ

Сплата податку на нерухомість-2017: нюанси

Повернення зайво утриманого ПДФО — роз'яснення ДФСУ

Чи враховується БПФД при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій

Умови звільнення підприємців-пенсіонерів від сплати ЄСВ

Хто подає звітність у разі смерті засновника підприємства

Виплати за договором страхування: підстави для оподаткування

Чи повинен ФОП-єдинник, що встановлює домофони, застосовувати РРО?

СУТЬ СПРАВИ

Податок на виведений капітал: чого чекати бізнесу
Днями Мінфін презентував законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал». Отже, з головними орієнтирами цього загальнодержавного податку держрегулятори і робоча група, яка працювала над розробкою цього законопроекту, уже визначилися. Поговоримо про те, чого чекати бізнесу від цих новацій.

Різниці за відсотками пов'язаним нерезидентам
Відсотки на користь пов'язаного нерезидента можуть формувати податкові різниці, що збільшують та зменшують фінрезультат. Про ключові умови для застосування таких різниць та нюанси їх обліку поговоримо далі.

Акт перевірки — значний та детальний
ДФСУ затвердила Методрекомендації щодо складення акта (довідки) перевірки платників податків. Щодо структури акта (довідки), то вона є чітко визначеною із детальним описом та формами інформативних довідок. Щоправда, тепер інформація, яка вноситься до акта (довідки), дещо ширша, ніж ми звикли бачити. Розгляньмо окремі важливі нововведення.

Порушення при застосуванні ПСП
Припустімо, працівник приніс заяву на застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП) і таку саму заяву — на роботу за сумісництвом. Або студент працює й отримує зарплату, користується ПСП — і водночас отримує стипендію з бюджету. Як роботодавець дізнається про ці порушення? Від податківців.

Викрадення ОЗ
Розгляньмо, які дії потрібно виконати підприємству у такому неприємному випадку, як крадіжка основного засобу, а також як відобразити в обліку відшкодування збитку винними особами.

Кібератака через ПЗ для звітності
27 червня 2017 року Україну сколихнула найбільша за всю її історію кібератака. Можливо, вона не мала би стати темою для обговорення у бухгалтерських виданнях та на форумах, якби не те, що відправною точкою для поширення шкідливого програмного забезпечення стала відома всім бухгалтерам програма M.E.Doc.

Оподаткування допомоги Збройним силам
Наше підприємство — платник податку на прибуток та ПДВ — планує закупити рис, крупи та борошно у постачальників або виробників і передати їх Збройним силам України безоплатно. Чи слід нам коригувати прибуток з метою оподаткування? А що з ПДВ — чи треба нам нараховувати податкові зобов'язання?

«Прискорена» амортизація ОЗ четвертої групи
З 01.01.2017 р. у ПКУ з'явилась нова норма, яка дає право платнику податку на прибуток розраховувати «прискорену» амортизацію. Проаналізуймо, яких вимог слід дотримуватися та в яких випадках слід відкоригувати фінансовий результат до оподаткування.

Відпустка «єдиноподатника»
Норми п. 295.5 ПКУ регламентують відпустку «єдиноподатників» 1-ї та 2-ї груп. Це стосується тільки тих платників ЄП, хто не використовує працю найманих осіб. На період відпустки протягом одного календарного місяця на рік вони звільняються від сплати єдиного податку. Фізособи — «єдиноподатники» 3-ї групи теж мають право на відпустку, проте тимчасового звільнення від сплати податків для них, на жаль, не передбачено.

КАДРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА

Нещасний випадок, але не на виробництві
Працівник дорогою додому спіткнувся, впав й зламав ногу. Хто та як має оплачувати листок непрацездатності? Чи оформлюється акт про нещасний випадок?

Допомога на лікування
Трапляється, що працівники хворіють і потребують матеріальної допомоги. Роботодавці часто йдуть назустріч і надають працівнику допомогу на лікування. Тоді перед бухгалтером постають запитання: як оформити, як оподаткувати, а також як вчинити, якщо допомога надається родичу працівника?

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Дозвіл на роботу іноземців відрядженням не замінити
Представництво іноземної компанії зареєстроване на території України без права юридичної особи. Працівники мають дозвіл на роботу на території України та закріплені як працівники за представництвом. Виконують роботу постійно також на території України. Якщо у представництва закінчується строк дозволу на роботу, чи можна працівників приймати як відряджених?

Виправлення помилки у Звіті з ЄСВ
Під час нарахування зарплати за квітень бухгалтер не звернула увагу на вихідний день 17 квітня, не нарахувала і «не заплатила» працівникові за роботу у цей день. У червні цю помилку випадково було виявлено. Найпростіший варіант — написати наказ про донарахування оплати працівникові за роботу у вихідний день (за квітень) та виплатити належну суму разом із зарплатою за червень. Чи можна уникнути уточнюючого Звіту з ЄСВ за квітень? Чи можна відобразити у Звіті з ЄСВ за червень все однією сумою, як весь дохід, виплачений у червні?

Переміщення товарів підприємця-«загальносистемника» між його торговельними точками
Чи можна переміщувати товар одного підприємця між його торговельними точками?

Первинні документи можна знищувати після останньої перевірки
За який період і на підставі якого законодавчого акта можна списати первинні документи, якщо останню податкову перевірку було проведено до I кварталу 2008 р. включно?

Зміна первісної вартості товарів
Підприємство отримало товари від постачальника і використало їх у господарській діяльності. Після цього ціну на ці товари було збільшено. Розрахунки з постачальником провели за новою ціною. Як списати ці додаткові витрати?

Прискорена амортизація: нюанси
Чи можна застосовувати мінімальні строки експлуатації, зазначені у п. 43 підр. 4 р. ХХ ПКУ, без урахування пп. 138.3.1 ПКУ, який вимагає застосування більшого зі строків експлуатації, визначеного за ПКУ або за стандартами бухобліку? Які методи розрахунку амортизації можна при цьому застосовувати?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Про направлення документів
Лист Державної фіскальної служби України від 22.11.2016 р. №37477/7/99-99-12-03-03-17

Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми повідомлення про наявність порушень
Наказ Міністерства фінансів України від 19.05.2017 р. №514
Коментар

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на проценти за позикою, отриманою від пов'язаної особи — нерезидента
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 26.06.2017 р. №817/6/99-99-15-02-02-15/IПК
Коментар

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму відсотків за позикою та інших боргових зобов'язаннях, що виникли за операціями з пов'язаними особами — нерезидентами, правомірності включення до рядка 3.2.1 додатка РI Декларації з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація) за I квартал 2017 року відсотків з позики нерезидента, раніше відображених у рядку 3.1.1
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 26.06.2017 р. №823/6/99-99-15-02-02-15/IПК
Коментар

Щодо розрахунку амортизації за прямолінійним методом щодо основних засобів четвертої групи
Iндивідуальна податкова консультація Офісу великих платників податків ДФС від 20.06.2017 р. №732/IПК/28-10-01-03-11
Коментар

Щодо неприбуткових організацій
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 19.06.2017 р. №726/6/99-99-15-02-02-15/IПК

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 26.06.2017 — 01.07.2017 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 30.06.2017 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2017 році

«ДК» №28 від 10.07.2017

«ДК» №28 від 10.07.2017


Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot