(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Підвищено ставку експортного мита на металобрухт

Підписано Закон про Вищий антикорупційний суд

Спрощено порядок реєстрації РРО

Поліцію допустили на митницю

Iмпорт товарів для виробництва моторних ТЗ зазнав змін

Удосконалено функціонування Держреєстру речових прав на нерухоме майно

Зміни в порядку реалізації заарештованого майна

Оновлено Iнструкцію про порядок нарахування і сплати ЄСВ

Затверджено Порядок забезпечення стандартів якості електропостачання

Обов'язковий продаж 50% валютних надходжень продовжено на півроку

Унесено зміни до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів

Заборонено ввозити з РФ шифер

Мінімальні вимоги до якості обслуговування споживачів електроенергії кол-центрами

Удосконалено порядок відшкодування ФГВФО коштів за вкладами

Унесено зміни до Положення про оренду майна неплатоспроможних банків

СУТЬ СПРАВИ

Валютна революція під наглядом НБУ
Прийнятий Верховною Радою України 21 червня 2018 року Закон «Про валюту і валютні операції» (законопроект №8152) уже можна вважати однією з основних політично-економічних подій цього року. Коротко оглянемо, які зміни запроваджує цей Закон.

Нумерація касових ордерів: позиція НБУ і ДФСУ
Редакція «Дебету-Кредиту» зробила запит до Нацбанку та до ДФСУ через численні звернення читачів щодо нумерації касових документів та горезвісного реквізиту «№з/п». Відповідь ДФС у м. Києві на це запитання ми вже почули (і вона нас не потішила). А що скажуть НБУ і центральний податковий орган?

Заборгованість за послугами від нерезидента
Як юрособі — платнику ПДВ списати заборгованість за отриманими послугами від нерезидента? Чи потрібно коригувати ПК з ПДВ?

Реєстр застрахованих осіб по-новому
Відомо, що реєстр застрахованих осіб веде Пенсійний фонд. Які зміни відбулися у правилах ведення цього реєстру? Чи зможуть роботодавці та працівники нарешті отримувати інформацію з цього реєстру дистанційно?

Овочі в теплицях: облік, оподаткування
Сільгосппідприємство планує почати вирощувати овочі в теплицях з подальшою реалізацією їх оптом в різноманітні торгові точки. Чи належить така діяльність до сільгосптоваровиробництва? Які особливості обліку, оподаткування тощо?

Коригування зарплати можливе без колдоговору
Вимогу збільшувати відпусткові в разі, якщо в розрахунковому періоді, за який вони обраховуються, або під час відпустки зростає оклад працівника, встановлено п. 10 Порядку №100. Раніше Мінсоцполітики наполягало, що ця вимога стосується лише тих, у кого є колдоговір. Тепер передумало та вимагає протилежного.

Дві революційні постанови у сфері РРО
Як повідомлялося на сайті «ДК», 13 червня 2018 року Кабмін ухвалив дві постанови, покликані спростити для бізнесу використання РРО: Постанову №472 (див. «ДК» №27/2018) про пілотний проект реєстрації та експлуатації новітніх моделей та технологій у цій сфері і Постанову №496 (див. «ДК» №27/2018) про спрощення використання РРО. Зміни є, без перебільшення, революційними.

Повторна перевірка за результатами заперечень
СГ подав заперечення на окремі висновки акта планової перевірки та неврахування окремих документів. Заперечення було розглянуто. Податкова їх врахувала та наступного дня видала наказ про призначення нової, вже позапланової перевірки. Наскільки це правомірно? Як правильно поводитись у цій ситуації, якщо керівник у відрядженні за кордоном і нікого замість себе не залишив, бо не очікував нової перевірки?

Скасування відрядження: від причин до звітування
Які є причини для скасування відрядження? Як документально оформити скасування? Що робити з придбаними заздалегідь квитками на проїзд? В які строки слід повернути кошти працівникові у разі надання авансу? Чи треба складати авансовий звіт при скасуванні? Відповіді на ці запитання — нижче.

КАДРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА

Практиканти на підприємстві
У попередній статті (див. «ДК» №21/2018) ми розглянули проходження стажування на підприємстві учнями ПТНЗ та студентами ВНЗ. Сьогодні обговоримо питання, пов'язані з виробничою практикою цих осіб.

Сумісник без довідки
На підприємство приймається на роботу за сумісництвом працівник, який відмовляється надати довідку з основного місця роботи. Чи можемо ми прийняти його за сумісництвом і які тут є ризики для нашого підприємства?

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Облік витрат на створення нової виробничої дільниці
Підприємство готує новий проект з обслуговування обладнання: приймається персонал, проводиться навчання, оплачується зв'язок, видаються ЗIЗ, ОЗ тощо. Під цей проект буде відкрита дільниця. Чи слід такі витрати відносити до витрат майбутніх періодів, чи можна окремі з них визнати витратами поточного періоду? Чи можливим є віднесення витрат до незавершеного виробництва? Як визначити строк, протягом якого ці витрати списуватимуться, якщо їх обліковувати на рах. 39?

Збитки у фінзвітності і символічний прибуток у податковій декларації
У підприємства за результатами двох років виникли збитки. У фінансовій звітності це відображено, але у податковій звітності з податку на прибуток задекларовано зменшення витрат і показано символічний прибуток у 10 грн. Як довести, що це матиме для підприємства не дуже добрі наслідки, та як виправити ситуацію?

Бухоблік орендованого майна
Якими проведеннями відображається в бухобліку операція оренди майнового комплексу? Чи потрібно нараховувати амортизацію?

Заповнення трудової книжки, якщо працівник працевлаштований у ФОПа
У ФОПа звільняється працівник, якого було прийнято на роботу до 01.01.2015 і договір з яким зареєстровано у фонді зайнятості. Як правильно зробити запис у трудовій книжці: у графі «4» (на підставі чого внесено запис) зазначити наказ про прийняття на роботу чи номер реєстрації трудового договору? Якою датою робити запис, якщо працівника прийнято на роботу 01.10.2012 р., а договір з фондом зайнятості зареєстровано 03.10.2012 р.?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Про надання роз'яснень
Лист Національного банку України від 14.06.2018 р. №50-0007/32822
Коментар

Про розгляд листа
Лист Державної фіскальної служби України від 15.06.2018 р. №20639/6/99-99-14-05-01-15
Коментар

Щодо надання роз'яснень (витяг)
Лист Національного банку України від 12.06.2018 р. №50-0007/32326

Щодо застосування п. 10 Порядку №100 роботодавцями, які не мають колективного договору, та фізичними особами — підприємцями
Лист Міністерства соціальної політики України від 17.05.2018 р. №838/0/101-18
Коментар

Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій
Постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 р. №472
Коментар

Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій
Постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 р. №496
Коментар

Про екологічний податок
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 21.06.2018 р. №2768/6/99-99-12-02-03-15/IПК

Щодо практичного застосування положень п. 140.3 ст. 140 Податкового кодексу України
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 19.06.2018 р. №2723/6/99-99-15-02-02-15/IПК

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 18.06.2018 — 23.06.2018 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 22.06.2018 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2018 році

«ДК» №27 від 02.07.2018

«ДК» №27 від 02.07.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.