(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 24.05.2017 р. №346/6/99-99-15-03-02-15/IПК

Про податок на додану вартість

Суттєво. Якщо сторони укладають новий договір замість попереднього, за яким уже надійшла передоплата, постачальник має право скласти РК до ПН, складеної на дату отримання передоплати, та зменшити нараховану суму ПЗ з ПДВ.

! Платникам ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних при зарахуванні попередньої оплати за одним договором у рахунок оплати послуг за іншим договором та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у листі, підприємством — отримувачем послуг за договором №1 було здійснено попередню оплату, на дату якої постачальником було складено податкову накладну. Надалі між підприємствами було досягнуто домовленості про припинення дії договору №1 та залік попередньої оплати за цим договором у рахунок оплати послуг за договором №2 без повернення такої оплати на поточний рахунок отримувача послуг.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).

Відповідно до частини 2 статті 604 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов'язання новим зобов'язанням між тими ж сторонами (новація).

Отже, якщо постачальником — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором №1 були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін дія договору припиняється та попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати послуг за договором №2, то постачальник — платник ПДВ на дату досягнення такої домовленості має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ.

Складання такого розрахунку коригування здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором №1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості послуг за договором №2.

Такий розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем послуг. Зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов'язань, а для отримувача послуг — підставою для зменшення податкового кредиту.

При цьому якщо за договором №2 послуги уже були поставлені та на дату такої поставки («першої події») постачальником було складено та зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, то за фактом зарахування попередньої оплати за договором №1 у рахунок оплати вартості послуг за договором №2 податкова накладна постачальником не складається.

Якщо на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за договором №1 у рахунок оплати вартості послуг за договором №2 такі послуги за договором №2 поставлені не були, то на дату підписання такого документа постачальник — платник ПДВ повинен визначити податкові зобов'язання з ПДВ та скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за договором №2 («перша подія») і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. Така податкова накладна є для отримувача послуг підставою для віднесення суми податку, зазначеної у ній, до податкового кредиту.

«ДК» №27 від 03.07.2017

«ДК» №27 від 03.07.2017


The remote server returned an error: (404) Not Found.