(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Лист Державної фіскальної служби України від 07.05.2015 р. №9751/6/99-99-22-03-02-15

Щодо плану-графіка проведення перевірок

Суттєво. Платник податків не включається до плану-графіка проведення документальних планових перевірок лише за наявності ризику «рівень сплати податку на прибуток нижчий за рівень сплати податку по відповідній галузі».

! Платникам податків

Державна фіскальна служба України розглянула пропозиції Комітету з питань податкової політики Громадської ради при Державній фіскальній службі України до проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків», викладені у листі від 30.04.2015 р. №30/04-1, та в межах компетенції повідомляє.

До плану-графіка в першу чергу включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, обов'язкових платежів.

Тому платник податків не включається до плану-графіка проведення документальних планових перевірок лише при наявності ризику «рівень сплати податку на прибуток нижчий за рівень сплати податку по відповідній галузі», хоча він може бути причиною для більш детального аналізу діяльності підприємства.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається у пункті 77.2 статті 77 Податкового кодексу України:

«Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків із незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше ніж раз на три календарні роки, середнім — не частіше ніж раз на два календарні роки, високим — не частіше одного разу на календарний рік».

«Платники податків — юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 статті 154, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше ніж раз на три календарні роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу».

У разі внесення змін до Податкового кодексу України буде розглянуто питання про внесення змін до проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків».

В. о. директора Департаменту податкового та митного аудиту І. УДАЧИНА

«ДК» №27/2015

«ДК» №27/2015


The remote server returned an error: (404) Not Found.