(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Визначено перелік послуг, що становлять загальний економічний інтерес

Затверджено Порядок продажу об'єктів великої приватизації

КМУ врегулював продаж об'єктів малої приватизації на електронних аукціонах

Як відбиратимуть електронні майданчики для малої приватизації

Нацбанк удосконалив порядок ведення касових операцій

Україна стала брендом

Патріотичні фільми підтримають із бюджету

Форма аукціонної пропозиції щодо стартової ціни об'єктів великої приватизації

Затверджено форму заяви для отримання дозволу на спецводокористування

За незнання Правил дорожнього руху права не забиратимуть

Під час складання протоколу про порушення ПДР роз'яснять права й обов'язки

Оновлено Положення про реєстр застрахованих осіб

Нові вимоги до маркування побутових духових шаф та кухонних витяжок

СУТЬ СПРАВИ

НБУ працює над помилками
Практичне застосування нового Положення №148 виявило недосконалість деяких його тверджень. Тож НБУ нарешті вніс до нього зміни: виправлено визначення оприбуткування готівки, уточнено порядок застосування обмеження готівкових розрахунків для фізосіб та дещо інше.

Коли на єдиному податку тісно
Максимальні обсяги доходу фізосіб-підприємців, що можуть оподатковуватись єдиним податком, не надто великі — 1,5 млн грн для 2-ї групи та 5 млн грн для 3-ї групи платників єдиного податку. У статті розкажемо, що робити, якщо дохід підприємця вийшов за ці межі.

Спадкоємців немає — що робити з грошима?
Помер учасник ТОВ, троє інших прийняли рішення про зменшення статутного капіталу і виплату його вкладу спадкоємцеві, але не виплатили. Що робити з його вкладом до статутного капіталу, який завис, та майном підприємства пропорційно до вкладу, якщо спадкоємці не зголосилися протягом от уже понад двох років? Чи потрібно виплачувати всю суму державі?

Захищаємось строками давності від штрафів і пені
Чи існують строки давності для стягнення податкового боргу? А як щодо штрафів та пені, які нараховуються на такий борг? Чи обмежені податківці в строках за нарахуванням та стягненням таких санкцій? Розгляньмо свіжу судову практику.

Iнспекційні відвідування інспекторів праці
Нещодавно в групі «Дебету-Кредиту» в Фейсбуці розглядалася проблема одного з наших читачів, коли на підприємство завітав інспектор праці лише з посвідченням і почав вимагати всі кадрові і зарплатні документи за тривалий період часу. Iнспектор пред'явив лише службове посвідчення, стверджуючи, що на інспекційне відвідування направлення не потрібне. Ситуація не є типовою, адже, як правило, інспектори праці направлення надають. Розглянемо ситуацію докладніше і спинимося на можливій відповідальності за недопуск до інспекційного відвідування.

Касовий метод з ПДВ
Більшість платників ПДВ працюють за правилом першої події, але є й такі, хто зобов'язаний або добровільно може застосовувати касовий метод. Хто та як має вести облік ПДВ за касовим методом, поговоримо у цій статті.

Заміна запчастин у межах гарантійного ремонту
Підприємство списало зі складу запчастини на безкоштовне гарантійне обслуговування, у межах якого відбувається заміна запчастин уже проданого обладнання. На заміну запчастин було складено акт. Як здійснювати нарахування ПДВ на вартість використаних запчастин? Як заповнити податкову накладну? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?

Виплати колишньому працівнику
У разі звільнення працівника роботодавець за ст. 116 КЗпП проводить з ним повний розрахунок. Та бувають випадки, що у роботодавця виникає обов'язок провести виплати уже звільненому (колишньому працівнику). Тож з'ясуймо, чи утримують з таких виплат ПДФО та військовий збір? Чи належать такі виплати до бази нарахування ЄСВ? Як виплати колишньому працівнику показати у звітності?

Вихідні у відрядженні
Наші працівники часто скеровуються у відрядження на кілька тижнів, і на період відрядження трапляються вихідні дні, коли вони не працюють, але перебувають у місці відрядження. Як правильно оплачувати такі вихідні дні? Чи слід ділити відрядження на два чи більше? А якщо працівник — водій автобуса чи вантажного автомобіля (далекобійник) і проводить вихідні дні за місцем проживання на шляху прямування транспортного засобу?

Лікарняні для працівника з інвалідністю
Завершуючи цикл статей про трудові відносини працівників з інвалідністю, розглянемо, як таким працівникам оплачується тимчасова непрацездатність.

ТОЧКА ЗОРУ

Поновлення помилково звільненого голови ФГ
Голову ФГ, який є його засновником (не членом ФГ), звільнено 31.01.2018 р., а тепер надане пояснення, що у ФГ, які є юрособами, голова ФГ (засновник) іде як найманий працівник. Як поновити на роботі голову у березні 2018 року? Голову звільнено за угодою сторін. Звернулися до Держпраці, а вони кажуть, що потрібно скасувати наказ на звільнення, інакше будуть штрафи за непрацевлаштованого працівника у лютому. Чи це так?

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Акти КБ-2в та КБ-3 застосовуються на добровільних засадах та відображають фактичні витрати
Підрядник уклав договір будівельного підряду із замовником. Виконані роботи оформлюються актами КБ-2 та КБ-3. При підрахунку суми фактично понесених витрат вона виявилася більшою, ніж суми, розраховані за нормативами за програмою АВК на певні види робіт. Чи має право підрядник відобразити всі витрати в тому періоді, в якому вони були нараховані?

Оподаткування доходів від ОВДП у платника єдиного податку
Чи оподатковується єдиним податком сума від продажу облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) або сума погашення ОВДП емітентом наприкінці терміну? Що як ці суми не надходять на розрахунковий рахунок підприємства, а залишаються у брокера на «брокерському рахунку»?

Оплата підприємством працівникові за дитячий садок: як оподатковувати?
Підприємство оплачує за працівника вартість утримання його двох дітей у приватному дитячому садку. Які податкові наслідки для працівника та підприємства?

Неперевищення 10 працівників у платника ЄП 2-ї групи
Чи може у ФОП-платника ЄП 2-ї групи працювати 11 осіб у поточному місяці? Середня кількість працівників у поточному місяці не перевищувала 10-ти (одна людина була звільнена, а одна прийнята). Чи слід враховувати людину у декретній відпустці у загальній кількості працівників?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
Постанова Правління Національного банку України від 24.05.2018 р. №54
Коментар

Про реєстрацію портативних реєстраторів розрахункових операцій
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 08.05.2018 р. №2064/6/99-99-08-02-01-15/IПК
Коментар

Щодо врахування підприємством, що утворилося після реорганізації, від'ємного значення об'єкта оподаткування підприємства, що ліквідувалося
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 10.05.2018 р. №2077/6/99-99-15-02-02-15/IПК
Коментар

Щодо підстав для проведення фактичних перевірок
Iндивідуальна податкова консультація Головного управління ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018 р. №615/IПК/08-01-14-07-13
Коментар

Щодо відображення програми лояльності у бухгалтерському обліку
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 29.05.2018 р. №2353/6/99-99-15-02-02-15/IПК

Щодо здійснення діяльності з вирощування тютюну, його сушіння, з подальшою реалізацією необробленого тютюну фізичним особам, фізичною особою — платником єдиного податку (витяг)
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 24.05.2018 р. №2307/О/99-99-15-03-03-14/IПК

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 28.05.2018 — 02.06.2018 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 01.06.2018 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2018 році

«ДК» №24 від 11.06.2018

«ДК» №24 від 11.06.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.