(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

Роз'яснено окремі питання щодо держзакупівель

Імпорт оборонної продукції звільнено від ПДВ та мита

Середній заробіток військовослужбовців-контрактників оподатковується

Кабмін визначився з порядком переведення дачних і садових будинків у житлові

Пенсіонер-підприємець вважається працюючою особою

Роз'яснено, як у бухобліку відобразити придбання малоцінних предметів

Дивіденди за виконавчим написом

Скасовано сертифікацію окремих видів продукції

Коригування нового від'ємного залишку з ПДВ
Від'ємне значення з ПДВ спричинює чи не найбільше запитань у бухгалтерів. Якщо раніше можна було звернутися хоч за якимось більш-менш змістовним роз'ясненням до податківців на місцях, то тепер і вони опинилися в інформаційному вакуумі. Ситуація ускладнюється тим, що час іде, а головне податкове відомство не квапиться з підготовкою та оприлюдненням відповідей хоча б на найпекучіші для обліку запитання. Поговоримо про те, як слід відкоригувати від'ємне значення з ПДВ, що виникло вже після 1 лютого 2015 року і виправляється або як самостійно виявлена помилка, або ж за підсумками податкової перевірки.

Збір до ПФУ з ювелірних виробів та валюти
КМУ Постановою від 27.05.2015 р. №331 (далі — Постанова №331, див. «ДК» №23/2015) затвердив зміни до порядку сплати збору до ПФУ за деякими операціями, передбаченими Законом №400, привівши його таким чином у відповідність до поточної редакції цього Закону.

Якщо час «X» настав
Уряд та державні регулятори великі надії покладають на систему електронного адміністрування. Хоча вже зрозуміло, що запитань у цій сфері набагато більше, ніж відповідей у законодавчому полі. Казначейство скеровує за інформацією до податківців як до адміністраторів електронних рахунків, а ті, своєю чергою, — до Казначейства. Позиція перших осіб Мінфіну та ДФСУ і їхніх заступників не може не дивувати — таке враження, що вони всі сподіваються з 1 липня масово отримати чарівні палички з необмеженими можливостями вирішення всіх неузгодженостей та проблем сьогодення... Здається, Мінфіну та ДФСУ не до кінця зрозуміло, наскільки там усе не готово... Поговоримо про те, з чим доведеться мати справу бухгалтерам, у разі коли спроба відстрочити закінчення тестового режиму СЕА ще на півроку зазнає краху.

ПДВ-рахунок — неконтрольований актив?
Підприємство вчасно перерахувало кошти з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ. У ряд. 5 витягу з цієї системи перераховані кошти не відобразилися. На поточний рахунок вони також не повернулися. Як бути в такій ситуації?

Можливо, роумінг — не допблаго?
Настає пора відпусток, і деякі керівники, які мають бути завжди на зв'язку, поїдуть за кордон. Тож у бухгалтерів побільшає запитань: чи можуть послуги роумінгу за корпоративним мобільним бути віднесені до витрат, а ПДВ — до податкового кредиту і чи не виникне проблем оподаткування ПДФО, військовим збором та ЄСВ? Нижче подаємо авторську думку щодо цього.

Квартира для здавання в оренду
Юрособа, платник єдиного податку та ПДВ, хоче придбати квартиру для здавання її в оренду для проживання іншим особам. Це не є видом діяльності, внесеним до ЄДРПОУ, але в статуті юрособи зазначено, що вона може займатися здаванням в оренду будь-якого майна. Чи треба вносити зміни до ЄДРПОУ у зв'язку з цим видом діяльності? Чи буде житлова квартира виробничим основним засобом, суми ПДВ, сплачені у зв'язку з експлуатацією якого, дають право на податковий кредит? Чи треба буде її амортизувати?

Любиш кататися — люби і ПММ списувати
У складі основних засобів підприємства перебуває легковий автомобіль, який використовується з адміністративною метою. Як правильно оформити списання ПММ для такого автомобіля? Як виправити ситуацію, коли облік пробігу автомобіля не ведеться, а ПММ списуються в тій кількості, яка була придбана за звітний період, тобто без застосування норм і обліку пробігу?

Оподаткування ПДФО нерезидентів
Коли на підприємстві (у представництві) серед найманих працівників є фізособи-нерезиденти, у роботодавців виникає багато запитань щодо цього. Проаналізуймо особливості та обмеження, пов'язані з працею нерезидентів.

Податковий борг з ПДВ за IV квартал 2014 слід перерахувати до бюджету через поточний рахунок
У травні підприємством виявлено податковий борг з ПДВ за IV квартал 2014 року. На який рахунок сплачувати таку суму, а також штраф та пеню: на бюджетний чи на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ? Чи відображаються ці штрафи та пеня в декларації з ПДВ? Якщо так, то у звітності за який період та в яких рядках?

Заміна імпорту — право на ПК
Ввезений у минулому імпортний товар виявився бракованим та не придатним у виробництві. У травні відбувається повернення (за умовами зовнішньоекономічного договору товар підлягає заміні). Як це відобразити у декларації з ПДВ? Чи імпортер має право на ПК з ПДВ при розмитненні повторної поставки, адже за першим ввезенням товару ПК уже був відображений раніше?

Перевірки Держпраці в 2015 р.
Чи може інспекція з праці перевірити підприємство щодо дотримання нормативно-правових актів про працю та її оплату, чи є вона контролюючим органом та чи поширюється на неї мораторій?

Помилкове перерахування коштів на спецрахунок з ПДВ сільгосппідприємством
Якими будуть наслідки для підприємства (спеціальний режим оподаткування у сфері сільського господарства), якщо воно перерахувало кошти не на казначейський рахунок з ПДВ, а на власний спецрахунок з ПДВ за підсумками декларації за березень 2015 року?

Відображення у звітності несвоєчасно зареєстрованих податкових накладних
Підприємство мало у травні та червні 2014 року несвоєчасно зареєстровані ПН, через що занизило свій ПК з ПДВ. Яким чином показати у звітності ці ПН?

Набуття керівником повноважень не прив'язане до моменту реєстрації змін у ЄДР
У статуті ТОВ зазначено, що довіреності від імені підприємства підписує керівник, призначений зборами засновників. Протокол зборів складено 05.05.2014 р., довіреність видана новопризначеним керівником 06.05.2014 р. Дата внесення змін про керівника до ЄДР — 10.05.2014 р., який з цієї дати відповідно до протоколу приступив до виконання обов'язків. Чи є така довіреність дійсною та чи вплине це на дійсність договору купівлі-продажу товарів, підписаного уповноваженою особою 08.05.2014 р.?

Дотримання строків розрахунків у ЗЕД податковим органом контролюється під час перевірки
Чи обов'язково ДПІ проводити виїзну позапланову документальну перевірку щодо валютного контролю підприємства, якщо ДПІ має повний обсяг інформації, на всі її запити відповіді надавалися у визначені строки?

Щодо надання працівникам, зайнятим на роботі з ненормованим робочим днем, щорічної додаткової відпустки (витяг)
Лист Міністерства соціальної політики України від 02.02.2015 р. №102/13/84-15

Щодо обчислення страхового стажу
Лист Пенсійного фонду України від 27.03.2015 р. №21091/02-20

Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій
Постанова Кабінету Міністрів України від 27.05.2015 р. №331

Щодо проведення камеральних перевірок декларацій з податку на прибуток підприємств у 2015 — 2016 роках
Лист Державної фіскальної служби України від 06.05.2015 р. №16102/7/99-99-15-02-02-17

Щодо окремих питань застосування трансфертного ціноутворення
Лист Державної фіскальної служби України від 12.03.2015 р. №5145/6/99-99-19-02-02-15

Щодо набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи»
Роз'яснення Міністерства юстиції України від 28.05.2015 р.

Про надання інформації
Лист Міністерства юстиції України від 20.05.2015 р. №19.3-34/32

Узагальнююча податкова консультація щодо застосування пільг зі сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування
Затверджена наказом ДФСУ від 28.05.2015 р. №379

Про розгляд листа [щодо звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період]
Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 22.04.2015 р. №6897/10/26-15-17-01-12

Про надання роз'яснення
Лист Державної фіскальної служби України від 13.05.2015 р. №16781/7/99-99-17-03-01-17

Про розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплату перших п'яти днів тимчасової непрацездатності
Лист Міністерства соціальної політики України від 06.05.2015 р. №282/18/99-15

Таблиця індексів інфляції

Облікова ставка НБУ

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Офіційні курси валют за тиждень

Таблиця індексації заробітної плати

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується ЄСВ*

Мінімуми

Розміри єдиного внеску на соціальне страхування відповідно до класів професійного ризику виробництва (з 01.01.2012 р.)*

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2015 році

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

«ДК» №23/2015

«ДК» №23/2015


The remote server returned an error: (404) Not Found.