(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Визначено механізм функціонування єдиного рахунка для сплати податків і зборів

Змінено правила видачі лікарняних на період карантину

Тимчасові рекомендації для закладів громадського харчування на період карантину

Тимчасові рекомендації для торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами

Протиепідемічні заходи при прийманні відвідувачів в офісі

Тимчасові рекомендації для перукарень та салонів краси на період карантину

Внесено зміни до Iнструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті

Зміни в критеріях мікропідприємництва та малого підприємництва

Удосконалено порядок контролю за діяльністю арбітражних керуючих

До Iнструкції про службові відрядження внесено зміни

СУТЬ СПРАВИ

Як користуватися єдиним рахунком
Як у 2021 році можна буде користуватися єдиним рахунком для сплати податків та ЄСВ? Які кошти вважатимуться помилково сплаченими та як вони повертатимуться платникові? Дізнаємося зі свіжого Порядку №321, затвердженого КМУ.

Коригування ПДВ на медичні товари
Чи є звільнення від ПДВ, якщо код товару збігається, а його назва — не зовсім? Чи потрібно робити коригування ПДВ за цей період? Коли ПДВ не коригується? Ці та інші запитання розглянемо у статті.

Виробнича практика під час карантину
Про практикантів на підприємствах ми писали не раз. Але карантин вносить свої корективи й у відносини між навчальними закладами, підприємствами — базами практики та практикантами.

Розблокування ПН/РК: що може вимагати ДПС?
Верховний Суд наголосив, що при розгляді спорів щодо реєстрації ПН/РК суд не досліджуватиме зміст господарських відносин. Тому ДПС має чітко визначати перелік документів у квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК.

Експорт обладнання задешево
Усе тече, все змінюється — і напрями діяльності підприємств не є винятком. Тож іноді доводиться продавати своє обладнання, та ще й за ціною нижчою за залишкову вартість. Розгляньмо наслідки такого продажу на експорт, зокрема під кутом ПДВ.

Допомога по частковому безробіттю в обліку
У тих, хто зможе пройти непростий квест з отримання від Фонду безробіття коштів на виплату допомоги по частковому безробіттю для своїх працівників, одразу ж виникне запитання. Як цю допомогу відобразити у бухгалтерському обліку та оподаткувати?

Кошти за Порядком №306 оподатковуються — ДПСУ
У новій консультації в ЗIР податківці несподівано вирішили, що допомога по частковому безробіттю, яка призначається у зв'язку зі скороченням/зупиненням діяльності роботодавця через карантин, оподатковується!

Як правильно звільнити за прогул
Працівник відпросився на медогляд, але був відсутній три дні замість очікуваного одного дня. Які дії роботодавця напрошуються? Звісно, звільняти за прогул. Яким би кумедним не видався наведений приклад, спір у цій справі був неабиякий.

Заміна запчастин на верстаті
Підприємство щомісяця замінює деталі на виробничому верстаті. Яким є облік списання запчастин? Такі заміни є поточним ремонтом чи поліпшенням? Як їх слід відображати в обліку?

Задавнена заборгованість ФОПа
Підприємство надало ФОПу послугу на суму 7 тис. грн, за яку він не розрахувався. Позовна давність минула. На момент закінчення позовної давності ФОП знявся з реєстрації як підприємець. Що з ПДФО при списанні боргу, якщо врахувати, що боржник припинив бути ФОПом? Як відобразити в формі №1ДФ?

Пільга з ПДВ на засоби дезінфекції
Розгляньмо, які критерії та вимоги до антисептиків, дезінфекційних засобів та їх компонентів мають бути дотримані, щоб мати право на звільнення від оподаткування ПДВ, встановлене п. 71 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

Ремонт орендованого приміщення
Підприємство уклало договір на оренду офісного приміщення. Ремонт та поліпшення за договором виконуються орендарем за власні кошти. Як відображають у бухобліку витрати на поліпшення та ремонт орендованого приміщення? Які податкові наслідки?

МАФи: дозвільні документи та демонтаж
Суд визнає МАФи об'єктами рухомого майна. Але набуття права власності на такі тимчасові споруди їх власниками (ФОП та ЮО) не врятує їх від перенесення, якщо це порушує права мешканців навколишніх будинків/споруд.

Зміни в Iнструкції №59
Мінфін вніс зміни до Iнструкції №59. Але торкнуться вони переважно підприємств, які фінансуються з держбюджету, бо приватні підприємства у своїй діяльності користуються власно розробленим Положенням про відрядження.

Допомога на дітей «єдинникам» I та II групи
Які документи та кому слід подати, аби отримати допомогу? Хто з «єдинників» I та II групи має право на допомогу? Скільки часу виплачуватиметься допомога? Дізнаємося з нещодавно опублікованого Порядку №329.

Норма робочого часу при підсумованому обліку
Як правильно оплачувати робочий час за підсумованим обліком: за окладом за місяць чи за годинною ставкою? Чим відрізняються ці види розрахунку? Як визначається норма робочого часу за підсумованим обліком, у разі якщо обліковий період — місяць?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Щодо порядку оподаткування ПДВ та складання податкових накладних за операцією з вивезення обладнання за межі митної території України за ціною, нижчою від балансової вартості такого обладнання
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 08.04.2020 р. №1444/6/99-00-07-03-02-06/IПК
Коментар

Щодо виконання працівниками юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи (Виконавця), які направлені у розпорядження фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку 2-ї групи, функцій продавців (касирів) на реєстраторах розрахункових операцій такої фізичної особи — підприємця (Замовника), обліку готівки, отриманої від продажу товарів Замовника, та питання включення обсягів проданого товару фізичної особи — підприємця до обсягу доходів у бухгалтерському обліку Виконавця
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 26.03.2020 р. №1261/6/99-00-05-04-01-06/IПК
Коментар

Щодо можливості надання довідки, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, в електронному вигляді
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 16.04.2020 р. №1576/6/99-00-07-02-02-06/IПК

Щодо подання керівником юридичної особи документів для проведення реєстраційних дій щодо такої особи
Лист Міністерства юстиції України від 27.03.2020 р. №3167/8.4.4/32-20

Щодо порядку застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого пунктом 71 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 30.04.2020 р. №1764/6/99-00-07-03-02-06/IПК
Коментар

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 04.05.2020 — 09.05.2020 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 08.05.2020 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2020 році

«ДК» №20 від 18.05.2020

«ДК» №20 від 18.05.2020


The remote server returned an error: (404) Not Found.