(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Оподаткування іноземних доходів від надання послуг

Підприємство має намір надати IТ-послуги резиденту Казахстану на території Казахстану. Як та в якій країні сплачуються податки з прибутку від надання таких послуг?

Відповідно до п. 13.1 ПКУ, доходи, отримані резидентом України (крім фізосіб) із джерел за межами України, враховуються під час визначення його об'єкта та/або бази оподаткування у повному обсязі.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Отже, прибуток від надання послуг резиденту Казахстану оподатковується в Україні за нормами ПКУ. Але нормами ПКУ передбачено також, що суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом III ПКУ. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.

Зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави (за умовами запитання це Казахстан) щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.

Між Україною та Казахстаном укладено Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування1.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 цієї Конвенції, прибуток підприємства Договірної Держави (в цьому випадку це Україна) оподатковується лише у цій Державі (в Україні), якщо тільки це підприємство не здійснює або не здійснювало підприємницької діяльності у іншіій Договірній Державі (у Казахстані) через розташоване там постійне представництво. За умовами запитання резидент України не має постійного представництва в Казахстані, тож за умовами Конвенції його дохід від надання IТ-послуг резиденту Казахстану повинен оподатковуватися лише в Україні. Таким чином, Конвенція не передбачає сплати податку в Казахстані, а отже, не відбувається і зарахування такого податку на зменшення податку на прибуток в Україні.

1 http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/398_697.

Отже, підприємству треба оформити звичайний акт про надані послуги на всю вартість послуг без вирахування суми податку. Такий акт відображається у бухобліку записом Д-т 362 К-т 703.

Юлія ЄГОРОВА, «Дебет-Кредит»

«ДК» №18 від 30.04.2018

«ДК» №18 від 30.04.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.