ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Лист Міністерства соціальної політики України від 06.10.2017 р. №19671/0/2-17/28

Щодо застосування Порядку обчислення середньої заробітної плати

Суттєво. У ситуаціях відсутності працівника на роботі згідно із законодавством упродовж кількох годин за ці години за ним зберігається середньогодинний заробіток, а відпрацьовані години оплачуються згідно з трудовим договором.

! Роботодавцям

Міністерство соціальної політики розглянуло звернення щодо застосування Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. №100 (далі — Порядок), та повідомляє.

Оскільки тривалість відпусток незалежно від режимів і графіків роботи згідно з частиною першою статті 5 Закону України «Про відпустки» розраховується в календарних днях, то оплата днів відпустки чи виплата компенсації за невикористані дні відпустки проводиться залежно від середньоденного заробітку, який обчислюється відповідно до пункту 7 Порядку.

Крім того, згідно з абзацом другим пункту 8 Порядку, якщо середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, то вона обчислюється залежно від середньоденної заробітної плати.

За час перебування працівника на курсах підвищення кваліфікації, у відрядженні, за дні здавання крові та (або) її компонентів тощо оплату також проводять з урахуванням середньоденного заробітку.

У ситуаціях відсутності працівника на роботі згідно із законодавством упродовж кількох годин (як у наведеному вами прикладі перебування за викликом у суді) за ці години за ним зберігається середньогодинний заробіток, а за відпрацьовані години оплата праці здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим договором.

Міністр А. РЕВА

«ДК» №17 від 23.04.2018

«ДК» №17 від 23.04.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.