ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Оголошення про вакансії та гендерна рівність

Чи можна в оголошенні про роботу вказувати на стать особи-претендента із уточненням «бажано» чи без такого? Чи не порушують такі оголошення про вільні вакансії вимог чинного законодавства? Чи є обмеження для кадрових та рекрутингових агенцій? Чи мають такі вимоги виконуватися при аутсорсингу/аутстафінгу?

Відразу зауважимо, що це питання вже намагалася з'ясувати Держпраці. Своє роз'яснення почала з пункту 2 ч. 1 ст. 8 Закону про рекламу, яким чітко визначено заборону вміщувати в рекламі твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового становища, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання тощо.

••••••••••••••••••••
Доступ к полным текстам статей «Дебета-Кредита» возможен только для подписчиков электронной версии (пакет «Эксперт» или «Профи»). Если Вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь. Или оформите подписку, перейдя по ссылке ниже.
Спасибо за понимание.

«ДК» №17-18 від 26.04.2021

«ДК» №17-18 від 26.04.2021


The remote server returned an error: (404) Not Found.