(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

З 25 березня діють нові правила оподаткування спадщини та подарунків

Затверджено порядок та форму ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації

Оновлено Порядок розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби

ПДВ-відшкодування: затверджено порядок взаємодії Мінфіну, ДФСУ та Держказначейства

Роз'яснено порядок декларування акцизного податку

Самозайнята особа зобов'язана сплачувати ЄСВ

Витрати на відрядження працівників: оподаткування ПДВ

ДФС про амортизацію малоцінних необоротних активів

Госпоперації між резидентами не вважаються контрольованими

Сплата частини прибутку до бюджету не може бути здійснена за рахунок податкових переплат

Є дивіденди — має бути авансовий внесок

Умови для визнання заборгованості безнадійною

СУТЬ СПРАВИ

Декларація про прибуток: чого чекати
Добіг кінця перший квартал 2017 року, і перед квартальними платниками податку на прибуток постало запитання: за якою формою декларації звітувати, аби врахувати всі актуальні різниці, запроваджені законотворцями з 2017 року? Нарешті маємо бодай проект декларації з податку на прибуток, тож берімося до ознайомлення з ним.

Охорона праці — уточнення переліку
Минуло тільки якихось два з гаком роки, відколи ПКУ перестав регулювати віднесення витрат на охорону праці до загальновиробничих витрат, — і ось ДФСУ нарешті підготувала проект змін до Переліку заходів та засобів з охорони праці. Слід очікувати, що невдовзі його буде затверджено.

Нова «земельна» декларація
Земельна звітність не належить до складних звітів — у більшості випадків для її коректного заповнення достатньо прочитати виноски до окремих граф таблиць. Новою формою декларації, затвердженою наказом Мінфіну від 23.01.2017 р. №9, усунено низку технічних неточностей. Враховуючи, що багатьом доведеться уточнювати податкове зобов'язання через зміну ставок посеред року, не слід зволікати з вивченням новацій.

Орендовані ОЗ: а що з ремонтами?
На практиці при оренді ОЗ орендарям доводиться здійснювати ремонти, поліпшення, отримувати компенсацію за такі роботи або зараховувати до орендних платежів. Розгляньмо облік таких операцій у відповідях на запитання.

Оскарження вимоги з ЄСВ — місяць чи 3 роки?
Платникам податків давно відомо, що у разі отримання ними податкового повідомлення-рішення оскаржити його до суду можна протягом 1095 днів після його отримання. Проте після передання права адміністрування єдиного внеску до фіскальних органів питання строків оскарження ППР постало знову. Тож який строк обрати: 1095 днів за ПКУ чи один місяць за Законом про ЄСВ? Спробуємо відповісти на це запитання у цій статті.

Дата акта наданих послуг та податкової накладної
Послуги з перевезення були фактично надані у вихідний день 12.03 (неділя). Яким днем правомірно оформити акт про надання послуг і виписати податкову накладну?

Право на декретні ФОП, яка є працівницею
Якщо ФОП одночасно є найманим працівником, то чи має вона право на отримання допомоги по вагітності та пологах саме як ФОП, а не як найманий працівник?

Просування інтернет-сайта
Створивши сайт, підприємство починає замислюватися над тим, як його розрекламувати для потенційних клієнтів, тим самим збільшивши свої економічні вигоди. Для цього власники сайтів звертаються до послуг відповідних організацій або ж залучають внутрішніх працівників. У цій статті поговоримо про шляхи «розкрутки» сайта і наслідки таких операцій в обліку.

Якщо ФОП — без потрібного КВЕД
Підприємець — платник ЄП 3-ї групи (ставка 5%) здавав в оренду юридичній особі на загальній системі оподаткування власне авто. Які наслідки оподаткування для юридичної особи: чи треба утримувати податки та чи можна витрати на оренду відносити до витрат, якщо виду діяльності «надання в оренду автомобілів» у реєстрі платника єдиного податку немає, але він внесений до облікових даних в ЄДР?

Звіт про контрольовані операції — проект
На офіційному порталі ДФСУ розміщено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції». З'ясуймо, які зміни очікуються.

КАДРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА

Ненормований робочий день
У цій статті під рубрикою «Кадри для бухгалтера» поговоримо про ненормований робочий день. Що це за режим праці? Як він оформлюється, в якому документі? Які нормативні акти має знати бухгалтер, щоб правильно оформити ненормований робочий час (відразу зазначимо, що це не КЗпП)?

Кадровий облік у приватного підприємця
Дехто з підприємців вважає, що оскільки їх звільнено від обов'язку вести бухоблік, то й решта канцелярщини — не для них. Ну, за винятком обліку доходів і витрат. Загалом це справді так (принаймні для «єдиноподатників»), але з одним застереженням: поки у підприємця не з'являються наймані працівники, тобто поки він не стає роботодавцем.

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Порядок інформаційної взаємодії Міністерства фінансів України з Державною фіскальною службою України та Державною казначейською службою України в процесі формування Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість
Затверджений наказом Мінфіну від 03.03.2017 р. №326

Деякі питання виплати бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №178

Щодо нарахування заробітної плати (витяг)
Лист Мінсоцполітики від 02.02.2017 р. №248/0/101-17/282

Щодо відображення в податковому обліку операції з продажу невиробничих основних засобів та інвестиційної нерухомості
Лист ДФСУ від 15.03.2017 р. №5140/6/99-99-15-02-02-15

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму амортизації інвестиційної нерухомості, що обліковується на балансі станом на 01.01.2016 р. платника — суб'єкта малого підприємництва
Лист ДФСУ від 14.03.2017 р. №5072/6/99-99-15-02-02-15

Про розгляд звернення [щодо реквізитів у первинних документах, необхідних для підтвердження господарської операції, та дій головного бухгалтера при прийнятті справ від попереднього бухгалтера, який звільнився з підприємства]
Лист ДФСУ від 21.11.2016 р. №20011/5/99-99-10-01-16

Щодо розрахунку середньої заробітної плати
Лист Мінсоцполітики від 27.10.2016 р. №1491/13/8416

Щодо питання застосування штрафних санкцій на підставі пункту 120-1.2 статті 120-1 Податкового кодексу України за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних
Лист ДФСУ від 03.03.2017 р. №709/4/99-99-15-03-02-15

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 20.03.2017 — 25.03.2017 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 24.03.2017 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2017 році

«ДК» №14 від 03.04.2017

«ДК» №14 від 03.04.2017


Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot