(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Спрощено порядок реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги

Змінено формулу і механізм розрахунку плати за централізоване опалення

ДФС про коди товарів УКТ ЗЕД у розрахунках коригування до податкових накладних

Продаж нерухомості нерезиденту: правила оподаткування

Компенсація вартості проживання оподатковується на загальних підставах

Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом для стільникового зв'язку: зміни

Довідку ОК-5 надано після листка непрацездатності: як нарахувати допомогу?

Спадкоємець самостійно подає річну декларацію про доходи

Податковий кредит на підставі бухгалтерської довідки: як відобразити у декларації з ПДВ

Мінімальна зарплата при призначенні матзабезпечення та страхових виплат

Податкові векселі на суму акцизного податку

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР З «ДК»

 

ВЕСЬ «ДК»

СУТЬ СПРАВИ

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

СУТЬ СПРАВИ

«Штрафні» податкові різниці
З 1 січня 2017 року маємо нову податкову різницю. Вона регламентована нормами пп. 140.5.11 ПКУ і стосується визнаних підприємством штрафних санкцій у межах цивільного законодавства та цивільно-правових договорів.

Податкові консультації по-новому: уже з 1 квітня
Передбачається, що безкоштовна правова допомога, яка надається контролюючими органами платникам податків у вигляді індивідуальних податкових консультацій, мала би стати реальним та дієвим способом комунікацій між держрегулятором та бізнесом. Натомість індивідуальні консультації стали об'єктом маніпуляцій та комерційного інтересу з боку податківців на місцях. З 1 квітня статус та алгоритм підготовки індивідуальних податкових консультацій зміняться.

Очікувані зміни в СЕА ПДВ
З початку 2017 року мала місце низка новацій щодо ПДВ. Саме для їх практичного запровадження у життя треба внести зміни, зокрема, і в Порядок електронного адміністрування ПДВ. Досить дивно, що ці зміни досі перебувають на стадії проекту.

Декларація з транспортного податку — проект
Зміни у частині транспортного податку є чинними з 01.01.2017 р., і платники вже подали декларації на поточний звітний рік, які не враховували змін. 16.03.2017 р. на сайті ДФСУ розміщено проект наказу Мінфіну «Про внесення змін до форми Податкової декларації з транспортного податку». Ознайомимося з ним.

Аграрні дотації: все тільки починається
Уже майже завершився I квартал 2017 року, а держрегулятори досі працюють над законодавчою базою для реалізації дотаційного механізму. Частина з них — лише на стадії проектів. Аграрії тим часом залишені сам на сам зі своїми проблемами оптимізації обігових коштів та розрахунків із контрагентами.

Ліквідуємо ОЗ: тонкощі обліку
Можливих причин для ліквідації ОЗ чимало: аварія, форс-мажор, повний фізичний знос, моральний знос, крадіжка тощо. Зрозуміло, що у бухгалтерському та податковому обліку така подія не пройде безслідно. Про це і поговоримо.

Якщо перевезення оплачує не власник...
Підприємство «А» укладає з транспортною компанією «Т» договір перевезення товару покупцю. Наш партнер «В» звернувся до нас із проханням заїхати до них на склади в іншій області та забрати їхній товар. Чи можна скласти договір компенсації витрат на перевезення товару між підприємствами «А» і «В» (тобто підприємство «А» оплачує транспортні витрати підприємству «Т», а «В» компенсує частину транспортних витрат підприємства «А»)? Чи можливе таке на території України та у відносинах із нерезидентами?

Захист персональних даних в інтернет-магазині
Дедалі більше людей користуються послугами інтернет-магазинів, так само й дедалі більше підприємств пропонують продаж своїх товарів і послуг через Iнтернет. Але розрахунки через Iнтернет передбачають, що покупець повідомляє продавцеві певний набір даних про себе, і цим можуть скористатися, а іноді й користаються шахраї. Розгляньмо, які вимоги законодавство ставить до захисту персональних даних (далі — ПД) та як інтернет-магазину організувати зберігання й обробку ПД.

Звітність із зарплати керівника ЮО в зоні АТО
Зареєстроване в Донецьку підприємство не здійснює діяльності. З прийнятих працівників — директор (він же один із засновників), оформлений на півставки сумісником. Закрити підприємство немає змоги. Зарплата з вересня 2014 р. не нараховувалася та не виплачувалася. Чи треба подавати порожні звіти з ЄСВ і ф. №1ДФ? Чи буде відповідальність за ненарахування і невиплату зарплати?

Зміни до форми №20-ОПП
Наказом Мінфіну від 21.12.2016 р. №1125 внесено зміни до Порядку №1588. Зміни набирають чинності з 19.03.2017 р. — через 30 днів з дня офіційного опублікування наказу в «Офіційному віснику України» №14/2017 (17.02.2017 р.). У цій статті піде мова про форму №20-ОПП: нагадаємо основні моменти та проаналізуємо зміни.

КАДРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА

Документальне оформлення простою на підприємстві
Розглянемо тему простою: як бухгалтер-кадровик має його оформити та для чого взагалі оформлювати простій. З'ясуймо також, чи можливим є варіант, щоб працівники просто не виходили на роботу, а в табелі їх позначати як П — (простій).

Правила внутрішнього трудового розпорядку
Ми, бухгалтери, знаємо, що більш ніж 50% успіху підприємства залежить саме від нас. Разом з тим на нас покладено велику відповідальність: бухгалтери, крім зарплатних питань, нерідко займаються й кадровими. Як-то кажуть, клімат на підприємстві залежить від бухгалтерії. Розгляньмо, як ми можемо використати своє становище на користь підприємства і полегшити життя собі. У другій статті з циклу «Кадри для бухгалтера» разом створюватимемо правила внутрішнього трудового розпорядку (далі — ПВТР).

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва
Затверджений постановою КМУ від 01.03.2017 р. №130
Коментар

Щодо відносин за договорами відступлення права вимоги та позики
Лист Державної фіскальної служби України від 24.02.2017 р. №3894/6/99-99-13-02-03-15

Про надання податкової консультації щодо оподаткування акцизним податком при безоплатному розповсюдженні (даруванні) підакцизної продукції
Лист Державної фіскальної служби України від 14.03.2017 р. №5091/6/99-99-12-03-03-15

Про надання консультації
Лист Державної фіскальної служби України від 06.03.2017 р. №4597/6/99-99-08-02-01-15

Щодо оподаткування окремих видів доходів
Лист Державної фіскальної служби України від 13.03.2017 р. №5003/6/99-99-13-02-03-15

Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування особою, яка провадить незалежну професійну діяльність і є пенсіонером за вислугу років
Лист Державної фіскальної служби України від 13.03.2017 р. №3420/М/99-99-13-02-03-14

Про надання податкової консультації [щодо правомірності витребування посадовими (службовими) особами контролюючих органів при проведенні планових та позапланових перевірок підприємства: отриманих та виданих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, витягів з ЄРПН, податкових декларацій з податків та зборів, прийнятих ДФС]
Лист Державної фіскальної служби України від 14.03.2017 р. №5118/6/99-99-14-03-03-15

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 13.03.2017 — 18.03.2017 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 17.03.2017 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2017 році

«ДК» №13 від 27.03.2017

«ДК» №13 від 27.03.2017


Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot