ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Карантин продовжено до 30 квітня

Порядок держреєстрації транспортних засобів

Обміняти «права» можна буде через Портал «Дія»

Визначено механізм функціонування Реєстру надавачів та отримувачів соцпослуг

Банки та фінустанови зобов'язані вжити деяких заходів у сфері фінмоніторингу

Коли і кому подавати у 2021 році старі форми звітності з ЄСВ

Звіти про використання води можна буде подавати в електронній формі

Правила ведення нотаріального діловодства удосконалено

Визначено процедуру підтвердження профкомпетентності водіїв

Нові форми актів перевірки додержання ліцензійних умов рекрутерами

СУТЬ СПРАВИ

Розіграші та подарунки — облік
Підприємство планує проведення конкурсу «Розіграш у Facebook». Переможці розіграшу отримують призи. Яким є облік такого заходу та які наслідки оподаткування? Яким є облік подарунків, якщо підприємство планує вручити постійним покупцям подарунки?

Код УКТ ЗЕД можна змінити після оформлення МД
Код УКТ ЗЕД має не менше значення, аніж найменування товару, тож помилятися у його визначенні не варто. А що як помилка сталася в головному документі — митній декларації? ВС вважає: за заявою декларанта митний орган не може відмовити у внесенні змін до МД щодо коду УКТ ЗЕД.

Вивчаємо нову декларацію з ПДВ
Наказом від 02.12.2020 р. №734 Мінфін оновив форми декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку до неї, а також вніс зміни до порядку заповнення звітності з ПДВ. Що принесли ці зміни та коли будемо звітувати з ПДВ за новими формами?

Як захистити комерційну таємницю
ВС вважає, що те, що входить до складу відомостей, які становлять комерційну таємницю, а також порядок їх захисту визначає їх власник. Щоправда, при цьому доведеться виконувати вимоги чинного законодавства.

Використання пального сільгоспвиробниками
Сільгосптоваровиробники придбавають пальне виключно для заправляння власної сільгосптехніки, яке зберігають на власних складах ПММ, та влаштовують польові заправні пункти. Чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання, реєструватися платником акцизного податку?

Як зареєструвати сімейне ФГ на ФОПа?
Чинний ФОП на загальній системі (сплячий — нульові доходи, лише сплата ЄСВ та земельного податку) планує створити ФГ. У його власності є земельні ділянки. Які документи слід подати державному реєстратору для створення ФГ, аби з часом можна було перейти на 4-ту групу ЄП?

Віднесення ПДВ до ПК на підставі рахунків
У якому періоді у покупця послуг з водопостачання та водовідведення, вартість яких визначається за даними приладів обліку у постачальника, який застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ, виникає право на ПК залежно від того, чи застосовує покупець касовий метод обліку ПДВ? ДПС відповіла в IПК від 13.01.2021 р. №134/IПК/99-00-21-03-02-06 (див. «ДК» №9-10/2021).

Чи може власник оскаржити ППР?
Підприємство і його власники тісно пов'язані між собою, проте є різними особами. Через цю суперечність ВС вкотре змінює свою позицію щодо права власника оскаржувати в судах результати податкових перевірок. Ситуація ускладнюється ще й тим, що не кожен власник є бенефіціаром.

Проценти за позикою від фізособи
Податківці в IПК ДПС від 16.01.2021 р. №201/IПК/99-00-21-02-02-06 (див. «ДК» №9-10/2021) роз'яснили, що надавати позику в розумінні ПКУ фізособа не може, адже вона не є фінансовою установою. Проте сплачені юрособою кошти за користування позикою, наданою фізособою, однаково підлягають оподаткуванню ПДФО та ВЗ.

Отримання мікрокредиту через публічну оферту
Для надання мікрокредитів фінансовим (небанківським) установам встановили чіткі правила: окрім електронних документів, шляхом приєднання до публічної оферти та підписання одноразовим ідентифікатором. Проаналізуймо це на прикладі свіжої постанови ВС.

Сплата штрафів за авто у фінлізингу
В індивідуальній податковій консультації від 13.01.2021 р. №144/IПК/99-00-21-03-02-06 (див. «ДК» №9-10/2021) Державна податкова служба України роз'яснила оподаткування ПДВ операцій з компенсації витрат зі сплати лізингодавцем штрафів за порушення лізингоотримувачем правил дорожнього руху.

Скільки часу зберігати лікарняні?
ВС вважає, що чинне законодавство не зобов'язує роботодавців зберігати лікарняні листки та документи про їх оплату понад три роки.

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Матеріальна допомога на лікування директору підприємства: що з оподаткуванням?
Директор потрапив з COVID-19 до лікарні. Є договір із клінікою, видаткова накладна на препарати і перебування в реанімації, сума близько 400 тис. грн. Виплата буде не одноразова, а з розбивкою частинами. Чи підлягає сума матдопомоги на лікування оподаткуванню? Як правильно відобразити в обліку?

Оплата праці за умов неповного робочого часу
Як оплачувати працю працівникові (за основним місцем роботи та за сумісництвом) у разі місячної форми оплати праці, тобто встановленого окладу за посадою?

Як виплатити декретні, якщо жінка продовжує працювати?
Чи обов'язково оформляти декретну відпустку та проводити відповідні виплати працівниці — директору ТОВ, яка одночасно є і його власником, якщо вона офіційно в декрет не збирається? На що надалі може вплинути таке неоформлення?

Нюанси доплати за суміщення посад
Коли директор перебуває у щорічній відпустці, чи можна покласти виконання його обов'язків на головбуха шляхом суміщення посад з доплатою головбуху посадового окладу директора в місяці суміщення?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Щодо окремих питань оподаткування операцій за договором позики з фізичною особою
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 16.01.2021 р. №201/IПК/99-00-21-02-02-06
Коментар

Щодо оподаткування ПДВ операцій з компенсації витрат зі сплати лізингодавцем штрафів за порушення лізингоотримувачем правил дорожнього руху
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 13.01.2021 р. №144/IПК/99-00-21-03-02-06
Коментар

Щодо оподаткування нерезидентів та їх постійних представництв за результатами 2020 року та реєстрації платниками податків з 1 січня 2021 року
Iнформаційний лист Державної податкової служби України від 11.02.2021 р. №19

Щодо особливостей заповнення податкової звітності з рентної плати та екологічного податку
Лист Державної податкової служби України від 10.02.2021 р. №3684/7/99-00-04-01-03-07 ГУ ДПС в областях, м. Києві

Щодо порядку формування податкового кредиту з ПДВ на підставі рахунку, що виставляється платнику податку за показниками приладів обліку
Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 13.01.2021 р. №134/IПК/99-00-21-03-02-06
Коментар

Щодо критеріїв для визначення вартісних ознак предметів, що входять до складу малоцінних необоротних матеріальних активів
Iнформаційне повідомлення Міністерства фінансів України від 12.02.2021 р.

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 15.02.2021 — 20.02.2021 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 19.02.2021 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2021 році

«ДК» №09-10 від 01.03.2021

«ДК» №09-10 від 01.03.2021


The remote server returned an error: (404) Not Found.