(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Лібералізація на ринку цінних паперів

Нові форми річної фінансової звітності для держпідприємств

Перевірка порівнянності показників фінзвітності — за новими Методрекомендаціями

Змінено порядок реєстрації та ліцензування банків

Нове в реєстрації платіжних систем

У банках України запроваджуються рахунки умовного зберігання (ескроу)

Оновлено Порядок ведення Державного реєстру інвестиційних проектів

Поштовий фінмоніторинг — за новим положенням

Оновлено інструкцію про перевірки телерадіоорганізацій

Несплата «рекомендованого платежу» не є підставою для припинення газопостачання

Як змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування ПДВ

Необов'язкові медогляди: оплачує роботодавець, податки сплачує працівник

СУТЬ СПРАВИ

Нове положення про касові операції
Постановою НБУ від 29.12.2017 р. №148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі — Положення №148) викладено в новій редакції Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Зміни є очікуваними, деякі з них — істотні, і їх уже слід враховувати у роботі, бопостанова чинна ще з 5 січня 2018 року.

Зміни щодо акцизного податку у 2018 році
Традиційні новорічні зміни до ПКУ не оминули й акцизний податок. Проте не всі зміни, внесені Законом №2245, набирають чинності водночас.

Облік транспортно-експедиторських послуг
Підприємство на загальній системі оподаткування, не маючи власного автотранспорту, здійснює пошук перевізників і виступає посередником транспортних послуг. Як правильно відображати такі послуги в бухобліку (за умови що перевезення відбуваються як на території України, так і поза нею, а перевізником може бути і резидент, і нерезидент)? Як скласти акт та ПН? Чи треба окремо виділяти експедиторську винагороду? Який код УКТ ЗЕД слід проставляти в ПН? Чи потрібно нараховувати і сплачувати податок на прибуток, якщо перевізник — нерезидент?

Не наказом єдиним…
Усі ми знаємо, що кожне підприємство має створювати наказ про облікову політику. Але ж є сміливці, які цього не роблять.

Фінзвітність — не таємниця, а публічна інформація
Зміни, внесені до Закону про бухоблік Законом №2164, впровадили деякі нові підходи до розуміння фінансової звітності підприємств і організацій. Така звітність віднесена до публічної інформації. Для деяких підприємств звітність має щорічно оприлюднюватися з аудиторським висновком. Розглянемо відповідні зміни докладно в статті.

Як схилити замовника до підписання акта
Замовник послуг не підписує акт наданих послуг. Які є важелі впливу на нього від виконавця? Чи може виконавець відмовитися скласти акт? Виконавець є ФОП на загальній системі оподаткування, неплатник ПДВ.

Річна звітність «загальносистемника»
Підприємець, що в 2017 році перебував на загальній системі оподаткування (навіть не повний рік, а лише частину року), має подати декларацію про доходи. За 2017 рік будемо звітувати за новою формою.

Сільгоспдотація: складаємо декларацію з ПДВ
Якщо ти щось хочеш отримати, просто скажи про це. За таким простим правилом слід діяти сільгоспвиробникам, які мають право та бажають отримати сільгоспдотацію з бюджету. Для цього їм потрібно правильно складати податкові накладні та правильно відображати їх у декларації, а держава надасть бюджетну дотацію за результатами такої декларації.

ЄСВ членів фермерських господарств
Члени фермерських господарств (ФГ) з початку нового року потрапили до складу осіб, які є обов'язковими платниками ЄСВ. Але не всі, і не все зрозуміло як.

КАДРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА

Робота неповнолітніх
Трудове законодавство встановлює низку важливих особливостей, пільг стосовно праці неповнолітніх. Деякі з цих особливостей пов'язані для підприємства чи підприємця з додатковими (більшими) витратами. Розглянемо цю тему з наведенням прикладів.

Звільнення у зв'язку з виходом на пенсію
Незважаючи на загальну тенденцію щодо продовження пенсійного віку, час від часу перед роботодавцями постає запитання, як правильно звільнити працівника у зв'язку з його виходом на пенсію.

Три міфи про звільнення
Застосування найманої праці в Україні на сьогодні врегульовано Кодексом законів про працю, прийнятим у 1971 р. Незважаючи на величезну кількість змін, порівнянну з кількістю змін до ПКУ, цей акт є застарілим і потребує оновлення. Проте практика праці, на доповнення до застарілих норм законів, містить чимало міфів, що не ґрунтуються на законі і подекуди йому суперечать. Серед таких міфів про звільнення, зокрема: необхідність відпрацювання 14 днів, обхідний листок і передача справ.

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Нюанси подання декларації про майнове становище підприємцем
Підприємець на 3-й групі (платник ПДВ) отримував протягом 2017 року непідприємницькі доходи:
— продав вантажний автомобіль та причіп;
— здавав в оренду трьом податковим агентам приміщення.
Чи потрібно в такому разі подавати за підсумками 2017 року декларацію про майнове становище та доходи? Якщо так, то в яких розділах (рядках) слід відобразити зазначені вище доходи?

Коригування фінрезультату при виплаті роялті нерезиденту
Підприємство сплачує роялті за використання торгової марки нерезиденту, який зареєстрований у Люксембурзі. Оборот більший за 20 млн, але менший за 150 млн. Чи збільшувати фінрезультат за п. 140.5 ПКУ? Як підтверджувати суму витрат за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки»? Які документи для цього потрібні?

Подання УР щодо оренди землі
Юридична особа орендує 2464 га землі під офісний центр. Договір оренди землі закінчився, і декларацію з оренди землі було подано за даними старого договору. Новий договір підписано 06.09.2017 р., при цьому збільшилася нормативна грошова оцінка землі (була — 521,55 грн, стала — 613,48 грн), а також збільшився розмір орендної плати з 3% до 4%. Як зробити уточнюючий розрахунок? I як правильно розрахувати новий платіж із оренди землі?

Відображаємо день огляду МСЕК у табелі обліку робочого часу
З 15.08.2017 р. до 06.12.2017 р. працівник перебував на лікарняному. З 07.12.2017 р. працівник вийшов на роботу, проте 06.12.2017 р. йому призначено групу інвалідності. Як цей день відобразити в табелі обліку робочого часу?

Пеня мешканцям будинку від ОСББ: правомірно чи ні?
Закон про житлово-комунальні послуги передбачає нарахування пені за невчасну сплату комунальних платежів від населення. Чи ОСББ теж повинні нараховувати мешканцям пеню за невчасну сплату експлуатаційних внесків?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Про оподаткування ПДВ
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 26.12.2017 р. №3137/6/99-99-15-03-02-15/IПК

Щодо заповнення податкового розрахунку за формою №1ДФ
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 26.12.2017 р. №3134/6/99-99-13-01-01-15/IПК

Про коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства за обліковою ставкою Національного банку України
Лист Державної фіскальної служби від 05.01.2018 р. №459/7/99-99-12-03-04-17

Щодо оподаткування окремих видів доходів
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 03.01.2018 р. №13/6/99-99-13-02-03-15/IПК

Щодо податкового (звітного) періоду з податку на прибуток підприємств для виробників сільськогосподарської продукції
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 р. №3209/6/99-99-15-02-02-15/IПК

Щодо порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у випадку, коли листок непрацездатності надано до підприємства, установи, організації після звільнення працівника, а тимчасова непрацездатність припадає на період роботи до звільнення, та порядку нарахування та сплати єдиного внеску на суми компенсації за невикористані дні щорічної відпустки після дати звільнення працівника
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 р. №3206/6/99-99-13-02-01-15/IПК

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 01.01.2018 — 06.01.2018 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 05.01.2018 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2018 році

«ДК» №3 від 15.01.2018

«ДК» №3 від 15.01.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.