(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.

;

Оплата праці за роботу у вихідні та свята

У «ДК» №50/2017 ми докладно розглянули, як залучити працівників до роботи у вихідний день та як це оформити документально. А сьогодні розглянемо різні ситуації оплати за роботу у вихідні та святкові дні.

Роботу у вихідний згідно зі ст. 72 КЗпП можна компенсувати, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі у подвійному розмірі. Якщо працівник обрав як компенсацію за роботу у вихідний інший день відпочинку, роботу у вихідний слід буде оплатити в одинарному розмірі (лист Мінпраці від 19.09.2012 р. №321/13/133-12, див. «ДК» №52/2012).

••••••••••••••••••••
Доступ к полным текстам статей «Дебета-Кредита» возможен только для подписчиков электронной версии (пакет «Эксперт» или «Профи»). Если Вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь. Или оформите подписку, перейдя по ссылке ниже.
Спасибо за понимание.

«ДК» №1-2 від 09.01.2018

«ДК» №1-2 від 09.01.2018


Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot